Doar remiză pentru Universitatea Cluj în primul amical al iernii

0 205

Înainte de a pleca în cantonament în străinătate, fotbaliștii Universității Cluj au disputat un meci amical cu divizionara C, Seso Câmpia Turzii, partidă încheiată la egalitate, scor 1-1.

Trupa antrenată de Marius Popescu a terminat la egalitate cu Seso Câmpia Turzii, echipa din Liga a III-a, golurile fiind marcate de Viorel Dinu pentru șepcile roșii și de Moțet pentru Câmpia Turzii.

Marius Popescu a folosit în prima repriză a acestui meci jucătorii experimentați pe care i-a avut la dispoziție, iar în repriza a doua a testat și câțiva juniori pe care speră să se poată baza în retur.

Marcatorul singurului gol al Universității în acest meci, golgheterul echipei, Viorel Dinu, așteaptă să fie declarat liber de contract și spune că are deja oferte de la alte echipe, unele chiar din Liga 1.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.