FC Unirea Dej, învinsă în deplasare la Zalău

0 220

FC Unirea Dej a pierdut azi partida disputată în deplasare la Zalău, în cadrul etapei a XX-a din seria a V-a a Ligii a treia.

Echipa antrenată de Gică Barbu a arătat un joc sub cel prestat în ultimele etape, lucru care s-a văzut la final și pe tabela de scor, gazdele de la Zalău reușind să câștige cu 2-0.

Primul gol al meciului a fost marcat înainte de pauză de Cristian Tăbîrță, angajat frumos cu o pasă în adâncime în careul dejenilor, de unde a finalizat fără probleme. La pauză, antrenorul Unirii a încercat să revitalizeze jocul elevilor săi prin introducerea a trei jucători în teren, însă meciul a curs tot în favoarea sălăjenilor.

Astfel că zălăuanii și-au creat mai multe ocazii, au trimis chiar mingea în bară prin Boka, pentru ca în minutul 78 Alexandru Pop să stabilească scorul final și totodată victoria gazdelor cu 2-0.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.