FC Unirea Dej – Șoimii Pâncota 1-3

Articol sus
Articol sus

FOTBAL Unirea Dej - Unirea Jucu (7)

Clubul de fotbal Unirea Dej a pierdut în această după-amiază cu scorul de 1-3 întâlnirea cu Şoimii Pâncota. Partida, disputată pe Stadionul Municipal Dej, a contat pentru etapa a XXI-a a seriei a V-a din Liga a III-a.

Prima repriză a fost destul de echilibrată, „şoimii” fiind ceva mai periculoşi: lovitură liberă executată de Bulzan şi un şut al lui Pop. Cele două formaţii au intrat la cabine la egalitate, scor 0-0.

La 10 minute după reluare, dejenii au primit o lovitură de la 11 metri, dar şutul lui Găbruş a fost parat de portarul Irimia. După aceasta fază fotbaliştii din Pâncota au început să pună presiune pe elevii lui Eusebiu Şuvagău, iar rezultatele nu au întârziat să apară: Hosu a deschis tabela, pentru ca Bulzan să majoreze diferenţa cu 15 minute înainte de final.

Dejenii au redus din diferenţă prin Farcaş, în minutul 82, însă în prelungiri (’91), oaspeţii au închis tabela: henţ în careu, penalty şi eliminare, iar Lung a transformat pentru 3-1.