Someșeanul.ro
Stiri de pe Valea Somesului

FOTO/VIDEO – Vlad Pîslariu din Dej, campion național la dans sportiv

3 242

Duminică a fost ultima zi de desfășurare a Campionatului Național de Dans Sportiv, ediția 2013, competiție la care au participat peste 1200 de dansatori. Dejeanul Vlad Pîslariu și perechea sa Eszter Pap din Gheorgheni, au ocupat prima poziție a podiumului la categoria standard 16-18 ani.

La Campionatul Național de Dans Sportiv găzduit de Sala Sporturilor ”Horia Demian” din Cluj-Napoca au participat cele mai importante cluburi de dans din țară, iar la start s-au adunat peste 1200 de dansatori.

Reprezentând clubul ”Rus Team” din Baia Mare, Vlad Pîslariu din Dej și Eszter Pap din Gheorgheni, au ocupat locul 1 la secțiunea standard 16-18 ani, din 63 de perechi înscrise.

Vlad Pîslariu este fost component al clubului Latino Angels din Dej, în ultimii cinci ani făcând pereche cu Eszter Pop, cu care se antrenează la Baia Mare și la Gheorgheni.

Județul Cluj a fost reprezentat la această competiție de cluburile: CrystalTop Dance Cluj (organizator), Diamond Dance, Quick Step, Macarena, Passo Doble, Attitude, Potaissa Turda şi Latino Angles (Dej).

 

Lista completă a medaliaților:

6-9 ani, standard: 1. Dobranis Denis – Văcar Iris (Top Dance Life Bistriţa), 2. Constantin Rareş Dan – Popa Jasmine Mihaela (Fantezia Galaţi), 3. Danciu Robert Iris – Dolomet Alexandra Maria (Sportim Dance Timişoara)

6-9 ani, latino: 1. Dobranis Denis – Văcar Iris (Top Dance Life Bistriţa), 2. Luca Nicolas Mario Edis – Brais Malissa Anna (Magic Star Constanţa), 3. Danciu Robert Iris – Dolomet Alexandra Maria (Sportim Dance Timişoara)

10-11 ani, standard: 1. Lupoaie Cosmin – Radu Maria Cristina (Fantezia Galaţi), 2. Ionescu Tudor Andrei – Pistol Alyssa Andreea (Dance Fever Bucureşti), 3. Niţu Marius Eric – Stanciu Ioana Daiana (Alessia Dance Bucureşti)

10-11 ani, latino: 1. Lupoaie Cosmin – Radu Maria Cristina (Fantezia Galaţi), 2. Grigoraş Valentin Orlando – Ababei Melisa Roberta (CDS Mihai Petre Bucureşti), 3. Niţu Marius Eric – Stanciu Ioana Daiana (Alessia Dance Bucureşti)

12-13 ani, standard: 1. Zicoane Heler Sebastian Alin – Copos Anca (Sportim Dance Timişoara), 2. Beca Alin Andrei – Tâmpău Elena Cătălina (Authentic Dance Sport 2007 Bacău), 3. Mureşan Tudor – Cîrdan Ana (Dansul Viorilor Reghin / Dance Art Tg. Mureş)

12-13 ani, latino: 1. Beca Alin Andrei – Tampău Elena Cătălina (Authentic Dance Sport 2007 Bacău), 2. Zicoane Heler Sebastian Alin – Copos Anca (Sportim Dance Timişoara), 3. Panaite Cristian – Iosub Ioana Antonia (Dance Energy Iaşi)

14-15 ani, standard: 1. Stan Tiberiu Florin – Grigore Daria (Pas În Doi Bucureşti / Palatul Copiilor Bucureşti, 2. Săceleanu George Alexandru – Nuszbaum Alexandra Maria (Alegria Timişoara / Dance Spirit Timişoara), 3. Ardeiu Fabian – Manea Andreea Raluca (Alegria Timişoara)

14-15 ani, latino: 1. Ardeiu Fabian – Manea Andreea Raluca (Alegria Timişoara), 2. Dumitru Alexandru Valentin – Banu Cezara (Generaţia 9 Bucureşti), 3. Săcelelanu George Alexandru – Nuszbaum Alexandra Maria (Alegria Timişoara / Dance Spirit Timişoara)

16-18 ani, standard: 1. Vlad Pîslariu – Pap Eszter (Rus Team Baia Mare), 2. Cotescu Răzvan George – Lupeanu Ioana Corina (Pas În Doi Bucureşti / Alessia Dance Bucureşti), 3. Paraschiv Mihai – Illeş Diandra Aniela (Fantezia Galaţi / Authentic Dance Sport 2007 Bacău)

16-18 ani, latino: 1. Paraschiv Mihai – Illeş Diandra Aniela (Fantezia Galaţi / Authentic Dance Sport 2007 Bacău), 2. Miculescu Alexandru – Păcurar Andra (Dancespirit Timişoara), 3. Dumitrescu Răzvan Florin – Radu Alina Andreea (Magic Star Constanţa / Impetus Bucureşti)

19-35 ani, standard: 1. Cojoc Rareş – Zudziewicz Hanna (Dansul Viorilor Reghin), 2. Campigiotto Paolo – Petre Alina Daniela (CDS Mihai Petre Bucureşti), 3. Hiruţă Marius – Trăsnea Andra (Alessia Bucureşti).

19-35 ani, latino: 1. Ciflicli Roman – Toncean Mirona (Dansul Viorilor Reghin), 2. Ion Alexandru – Dinu Nedelea Ana Maria (Generaţia 9 Bucureşti), 3. Moldovan Paul Adrian – Tătar Cristina (Dance Art – CSS Tg. Mureş)

Peste 35 de ani (seniori), standard: 1. Irimia Mihai Cătălin – Irimia Roxana (Authentic Dance Sport 2007 Bacău), 2. Păun Bogdan Mihail – Popescu Diana Narcisa (Pas În Doi Bucureşti), 3. Momocea Marius – Bunescu Suzana (Impetus Bucureşti)

Peste 35 de ani (seniori), latino: 1. Momocea Marius – Bunescu Suzana (Impetus Bucureşti), 2. Tenie Iulian – Tenie Lăcrămioara (Beija For Galaţi), 3. Irimia Mihai Cătălin – Irimia Roxana (Authentic Dance Sport 2007 Bacău).

Primește notificări în timp real pe dispozitivul tău, abonează-te acum.

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More