Adsense 970×90

”U” Cluj a administrat o înfrângere dureroasă Unirii la Dej – VIDEO

Articol sus
Articol sus

Unirea Dej a fost învinsă, sâmbătă după-amiază, cu 4-0 de Universitatea Cluj, într-un meci contând pentru etapa a doua a seriei a V-a din Liga a III-a.

În fața unor tribune aproape pline, deși organizatorii au introdus la acest meci bilete de acces cu prețuri începând de la 7 lei, ”U” Cluj a jucat ca în fața propriilor suporteri.

Frumoasa galerie a clujenilor a făcut, ca de obicei, atmosferă pe municipalul dejean, în timp ce elevii lui Marius Popescu au făcut spectacol pe teren.

Unirea a avut o primă și singură ocazie de gol în primele minute de joc, însă nu a fructificat-o, Nalați lovind bara din stânga a porții adverse, dejenii dând astfel ocazia oaspeților să preia frâiele meciului. Dorin Goga a deschis balul, în minutul 13 al partidei, acesta fiind și scorul de la pauza meciului.

Mai determinați au ieșit de la vestiare tot „studenții”, același Goga reușind dubla, pentru ca în minutul 53 scorul să devină 3-0 în favoarea echipei vizitatoare după reușita lui Hațiegan. Minutul 75 a adus al patrulea gol al Universității Cluj, Dorin Goga dovedind că este un atacant veritabil cu un hattrick de toată frumusețea.

Unirea Dej rămâne astfel fără niciun punct câștigat în primele două etape ale noului sezon, iar în runda următoare va juca în deplasare cu Viitorul Gimbav. De cealaltă parte, ”U” Cluj obține la Dej prima victorie din acest sezon, după remiza cu CFR Cluj 2 de săptămâna trecută, iar etapa viitoare va sta.

FC Unirea Dej: Szekely – Alexandru Fl. Udi, Kovacs, Plăian – Nalați, Al. Blaj, Graur, Ferhaoui – Itu Cătălin, P. Bogdan. Rezerve: Sabo G, Sabo V, Kis, Sătmar, Kocsis, Chiorean, Boje. Antrenor: Alpar Meszaros.

”U” Cluj: Dinu – Takacs, Abrudan, Cordoș, Manu – Giurgiu, Micaș – Greu, Goga, Lemac – Hațiegan. Rezerve: Albuț, Onicaș, Hîmpea, Moldoveanu, Ursu, Telcean, Lemnaru. Antrenor: Marius Popescu.

Urmăriți în materialul video de mai jos desfășurarea celei de-a doua reprize a meciului, așa cum a fost transmisă LIVE de Someșeanul.ro pe pagina de Facebook.