Universitatea Cluj a învins cu 2-1 FC Botoșani

1 255

Universitatea Cluj - CFR Cluj - fotbal-Liga1 (14)

Universitatea Cluj a reușit o nouă victorie în Liga 1, 2-1 cu FC Botoșani, meci în care „șepcile roșii” au reușit să întoarcă scorul.

Clujenii s-au văzut conduși pe propriul teren de fotbaliștii de la Botoșani, Vașvari deschizând scorul după numai 10 minute. Egalarea a venit cu 2 minute înainte de pauză, golgeterul Lemnaru transformând o lovitură de la punctul cu var indicată de centralul Balaj (penalty primit după un henț al lui Oltean). Același fotbalist a adus victoria echipei sale după ce a profitat de o gafă uriașă a lui Lazăr (’73).

În urma acestui succes U Cluj a urcat pe locul 13 în Liga 1 cu 30 de puncte.

Vă reamintim, cealaltă echipă din Cluj, CFR a reușit să învingă cu scorul de 1-0 Oțelul Galați, iar Miriuță a bifat a doua victorie consecutivă pe banca feroviarilor. Rui Pedro a marcat singurul gol al meciului cu 10 minute înainte de final.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.