15 medalii obținute de sportivii dejeni de la CS Vulturii Dej – FOTO

0 27

Patru sportivi legitimați  la CS Vulturii Dej au făcut parte din cadrul lotului național de Taekwon-docare a ocupat prima poziție pe națiuni la a XIV-a ediție a Cupei Internaționale de Taekwon-do ITF „PRESOV Open 2016” din orașul slovac Presov.

Competiția, desfășurată în perioada 12-13 martie, a fost destinată categoriilor copii, juniori și seniori, la startul Cupei Intarnaționale adunându-se în total 270 de sportivi din șapte țări.

Lotul național detașat de Federația Româna de Sporturi Marțiale Coreene la această competiție a avut în componență și patru sportivi legitimați la clubul sportiv VULTURII DEJ, alături de instructorul Bande Pavel II Dan.

Sportivii dejeni au obținut 15 medalii: șapte în probele individuale și opt pe echipe .