Someșeanul.ro
Stiri de pe Valea Somesului

A cincea ediţie Swimathon Cluj va avea loc sâmbătă

0 490

Swimathon-Cluj

Evenimentul sportiv Swimathon Cluj se va desfăşura în incinta  Complexului de Nataţie “Universitas” al Universităţii “Babes-Bolyai”, începând cu ora 10.00 şi va aduna 150 de sportivi dornici să strângă bani pentru nevoile comunităţii.

În acest an au fost înscrise 15 proiecte din domenii diferite, fiecare domeniu fiind reprezentat de către înotători cu vârste şi ocupaţii diferite.

În cadrul celei de-a cincea ediţii s-au alturat echipelor alcătuite exclusiv din copii şi tineri şi manageri şi branduri locale. Evenimentul se va întinde pe durata şapte ore de înot în care vor fi parcursi peste 85 de km. Organizatorii spera sa atinga obiectivul financiar de 150.000 lei.

În plus, susţinătorii vor putea face şi ei la rândul lor donaţii.


Descoperă mai multe la Someșeanul.ro

Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.