A treia victorie! FC Unirea Dej a învins în amical echipa a doua a CFR Cluj

0 27

FC Unirea Dej - CFR Dej - amical

FC Unirea Dej a înregistrat miercuri a treia victorie consecutivă în meciurile de pregătire din această vară, reușind să se impună cu 2-1 în fața echipei de juniori a celor de la CFR Cluj.

Elevii lui Dan Mănăilă au început mai slab partida disputată la Cluj și au dat ocazia gazdelor să deschidă scorul în prima repriză, însă în partea secundă a întâlnirii dejenii s-au mobilizat mai bine și au reușit să încline scorul în favoarea lor. Golurile Unirii au fost marcate de Florin Blaj și Alex Papp, ambii jucători fiind trimiși în teren după pauză.

Mai trebuie spus faptul că în primul 11 al Unirii Dej, Dan Mănăilă l-a trimis în teren și pe Roberto Hasnăș, jucător care a câștigat campionatul de juniori A cu Viitorul Constanța, fiind împrumutat de echipa dejeană.

Victoria cu 2-1 în fața juniorilor de la CFR Cluj se adaugă celor două meciuri câștigate până acum în campania de pregătire a noului sezon, 9-0 cu CFR Dej și 2-0 cu Gloria Progresul, la Bistrița.

Până la startul noului sezon din Liga a III-a, în 29 august cu Sănătatea Cluj pe teren propriu, Unirea Dej va mai disputa un meci de verificare, sâmbătă la Dej, tot în compania juniorilor de la CFR Cluj.