Someșeanul.ro
Stiri de pe Valea Somesului

FOTO – Accident mortal pe DN7. Două persoane au murit după ce s-au izbit cu mașina de un TIR din Cluj

0 345

Două persoane au decedat joi seara într-un accident rutier produs pe DN7, în judeţul Alba, în urma unei coliziuni frontale între un TIR înmatriculat în Cluj şi un autoturism.

Potrivit Inspectoratului de Poliţie Judeţean Alba, accidentul s-a produs joi seara pe DN7, între Șibot și Tărtăria, după ce şoferul unui autoturism, înmatriculat în Alba, aflat pe contrasens, a intrat în coliziune frontală cu un TIR din Cluj.

”A fost vorba despre un accident între un autoturism și un TIR. În urma accidentului două persoane, un bărbat și o femeie, şi-au pierdut viaţa. Pompierii militari au intervenit cu o ambulanță SMURD și un echipaj de descarcerare. Nu a fost nevoie de descarcerare pentru că persoanele au fost găsite în afara mașinii”, a declarat Alina Dumitrescu, purtător de cuvânt ISU Alba.

Şoferul autocamionului circula în direcţia Deva – Sebeş.

Bărbatul decedat avea 39 de ani și avea domiciliul în Alba Iulia. Atât el, cât și femeia cu care se afla în mașină, au fost proiectați pe câmpul de la marginea drumului, în urma impatului puternic. Potrivit primelor informații, mașina în care se aflau cele două persoane decedate ar fi intrat pe contrasens.

În urma accidentului, traficul rutier a fost blocat pe ambele sensuri de mers, aproximativ o oră și jumătate.

FOTO: Mihai Nicula
FOTO: Mihai Nicula

Descoperă mai multe la Someșeanul.ro

Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.

Primește notificări în timp real pe dispozitivul tău, abonează-te acum.

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.