Acțiuni de amploare ale polițiștilor. 21 de sancțiuni aplicate
Acțiuni majore ale polițiștilor rutieri au avut loc în aceste zile. Au fost aplicate sancțiuni în valoare de 3770 de lei
La data de 28 noiembrie a.c., polițiștii Posturilor de Poliție Coșbuc și Romuli, împreună cu reprezentanți ai Registrului Auto Român Bistrița-Năsăud au acționat pe DN 17C, pentru reducerea riscului rutier, verificând în trafic starea tehnică a autovehiculelor și urmărind dacă acestea îndeplinesc condițiile tehnice pentru a putea circula pe drumurile publice.
În urma activităților desfășurate au fost constatate și aplicate 21 de sancțiuni contravenționale conform OUG 195/2002- privind circulația pe drumurile publice, în valoare totală de 3770 lei.
Totodată, cu această ocazie au fost retrase 4 certificate de înmatriculare și a fost reținut un permis de conducere.
Descoperă mai multe la Someșeanul.ro
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.