Al treilea eșec în acest sezon pentru CFR Cluj

0 19

cfr cluj penalty fotbal

După remiza de săptămâna trecută, scor 1-1, cu Pandurii Tg. Jiu, CFR Cluj s-a deplasat în etapa a noua la Ploiești, unde a fost învinsă de Petrolul cu 3-2.

Ploieștenii au început partida în forță și au deschis scorul încă din minutul 10, prin Ferebory Dore, pentru ca trei minute mai târziu Felipe Teixeira să majoreze avantajul Petrolului.

Clujenii au dat impresia că pot reveni și chiar au făcut-o până la pauză grație dublei reușite de Damjan Djokovic, care a redus din diferență în minutul 25 și a egalat în minutul 38.

În repriza a doua s-a marcat doar un gol. Priso a înscris golul victoriei ploieștenilor în minutul 67, marcând astfel a treia înfrângere pentru CFR Cluj în acest sezon.

În urma acestui rezultat, CFR Cluj ocupă poziția 13 în clasament după etapa a noua și va juca în runda următoare a Ligii 1 pe teren propriu cu Oțelul Galați, echipa de pe locul 12.