Amical de lux în Gruia. CFR – Șahtior 3-3

0 232

ciprian deac

CFR Cluj a remizat astăzi într-un amical cu Şahtior, scor 3-3. Deși feroviarii au deschis scorul după numai câteva minute de joc, echipa lui Mircea Lucescu a condus cu 3-1 până în minutul 58.

Echipa lui Vasile Miriuţă a deschis scorul în minutul 6 prin Ivanovski, însă au urmat trei goluri marcate de ucraineni în poarta lui Felgueiras. Au înscris Krivstov (’15) , Luis Adriano (’28) şi Bernard (’48).

Guima a redus din diferenţă în minutul 58, iar Christian a stabilit scorul final cu 10 minute înainte de final. CFR Cluj – Șahtior s-a încheiat la egalitate, scor 3-3.

Cele două ”11”:

CFR Cluj: Felgueiras – Susic, Jaime, I. Rada, Camora – Muniru, Monroy – Deac, Jazvic, Jakolis – Ivanovski.

Şahtior: Kanibolotskiy – Kryvtsov, Chygtynskiy, Volovyk, Azevedo – Fernando, Fred – Douglas Costa, A. Texeira, Bernard – Luiz Adriano.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.