Baia Mare a învins Unirea Dej. Vezi meciurile din play-out

0 41

FOTBAL Unirea Dej - Unirea Jucu (3)

Clubul de fotbal Unirea Dej a pierdut cu scorul de 1-0 întâlnirea cu FCM Baia Mare, meci care a contat pentru ultima etapa a returului seriei a V-a din Liga a III-a la fotbal.

Partida disputată la Baia Mare a fost una extrem de echilibrată, sigurul gol fiind înscris imediat după startul reprizei secunde: V. Pop, în minutul 49, a decis soarta meciului.

Sănătatea Cluj stă.

Unirea Dej va juca în prima etapă din a doua parte a campionatului, pe teren propriu cu FC Zalău. Pentru evitarea retrogradării mai sunt angrenate alte trei echipe din judeţul Cluj (Sănătatea Cluj, Unirea Jucu şi Arieşul Turda).
Prima etapă din play-out va debuta la finele săptămânii, iar Unirea Dej va juca în deplasare, la Zalău, sâmbătă de la ora 11.