Brazilia a surclasat Spania în finala Cupei Confederaţiilor

0 232

brazilia

Brazilenii au deschis rapid scorul în minutul 2 prin Fred şi au dominat întreaga repriză reuşind să ducă scorul la 2-0 în prin execuţia lui Neymar de la sfârşitul primei reprize. A doua repriză a fost copia primeia, Fred făcând 3-0 în minutul 48. Campioana mondială şi europeană, Spania, a încercat mai mult în a doua parte a jocului, însă nu au putut trece de defensiva cariocas.

Meciul s-a disputat în Rio de Janeiro pe cunoscuta arenă Maracana. Peste 90.000 de fani au încurajat echipa lui Felipe Scolari de-a lungul celor 90 de minute de joc.

În urma acestei victorii Brazilia şi-a adăugat în palmares a patra Cupă a Confederaţiilor.

Citeşte şi: Cupa Confederaţiilor: Italia a învins Uruguay în finala mică

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.