Câștigătorii Grand Prix Pro Nutrition 2014 la categoriile Internațional și Bikini Fitness – FOTO/VIDEO

0 76

Grand Prix Pro Nutrition 2014 (1)

Cea de-a șasea ediție a celui mai mare concurs de culturism din România, Grand Prix Pro Nutrition, a ajuns duminică la final. Ultima zi a concursului a fost dedicată categoriilor Internațional și Bikini Fitness.

Dacă în alți ani eram obișnuiți să vedem mai mulți sportivi din străinătate la categoriile Internațional, la ediția din 2014 au participat la Grand Prix Pro Nutrition doar sportivi din Ungaria. Asta a dat însă șansa sportivilor din România să participe în număr mare și la aceste categorii.

La Bikini Fitness a fost însă concurența foarte mare pentru premiile puse în joc de compania Pro Nutrition, organizatoarea acestui concurs. Fetele, extrem de bine pregătite, au dat mult de lucru juraților pentru a le alege pe cele mai bune.

Dudas Adam

Organizat la cele mai înalte standarde, la fel ca în edițiile precedente, Grand Prix Pro Nutrition 2014 a fost și în acest an o reușită din toate punctele de vedere, iar organizatorii, dar mai ales participanții au fost mulțumiți de rezultatele finale, lucru mărturisit de Vasile Ghenea într-un interviu acordat pentru Someșeanul.ro la finalul competiției. Tot pentru Someșeanul.ro a oferit un interviu și marele campion al ediției din acest an, Dudas Adam, reprezentantul Ungariei, care a cucerit titlul suprem la Open Internațional.