CFR Cluj a câștigat al doilea amical din Spania

0 278

După victoria cu 1-0 din primul amical al iernii în compania maghiarilor de la Ferencvaros, CFR Cluj a câștigat azi și al doilea meci de pregătire, învingând pe FC Lucerna cu 1-0.

Singurul gol al meciului a fost marcat spre finalul primei reprize de Weldon. CFR Cluj a dominat meciul mai ales în repriza a doua, când și-a creat alte ocazii de gol, iar Paulo Sergio a avut posibilitatea să testeze toți jucătorii pe care i-a avut la dispoziție.

Doar Modou Sougou a lipsit, jucătorul fiind plecat spre Franța unde va semna un contract cu Olympique Marseille, transfer care toarnă în conturile alb-vișiniilor 3 milioane de euro.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.