CFR Cluj a învins Malaga B într-un amical în Spania

0 42

După victoriile cu 1-0 în fața celor de la Ferencvaros și Lucerna și Remiza 1-1 cu Young Boys Berna, CFR Cluj a făcut scor cu echipa secundă a spaniolilor de la Malaga, o formație ce evoluează în liga a patra din Spania. CFR s-a impus fără probleme cu 4-1.

Surprinzător, spaniolii au fost mai harnici în startul meciului și au reușit să deschidă scorul în minutul 27 prin Sergi, dar clujenii s-au mobilizat imediat. Doar două minute a fost la conducere Malaga B, Kapetanos reușind să obțină un penalty, transformat cu succes de Cadu.

Imediat după pauză, ardelenii au mai beneficiat de o lovitură de pedeapsă, obținută de Rui Pedro, de această dată Ciprian Deac fiind cel care a bătur fără probleme de la punctul cu var.

În minutul 53 era deja 3-1 pentru feroviari, după ce Kapetanos a trimis mingea cu capul în plasă. Scorul final a fost stabilit în minutul 89, la o fază în care Deac a centrat, Weldon a trimis în bară de unde a sărit la Rui Pedro, care n-a ratat ținta de lângă poartă.