CFR Cluj a pierdut pe teren propriu cu FC Brașov

0 22

CFR Cluj - Dinamo Bucuresti fotbal (7)

CFR Cluj a pierdut cu 2-1 întâlnirea de pe teren propriu cu FC Brașov. Meciul a contat pentru etapa a XIII-a a Ligii 1.

Feroviarii au deschid repede scorul, în minutul 5. Ivanovski a obținut un penalty, iar Chanturia a punctat pentru gazde. Oaspeții nu au contat până în minutul 32, când Liviu Ganea a ratat o ocazie monumentală după ce a scăpat singur cu Felgueiras și a trimis pe lângă poartă. Nu a marcat Ganea, dar a făcut-o Constantinescu, din penalty, 10 minute mai târziu. Brașovenii au dat lovitura pe final de meci, în minutul 83, când același Constantinescu l-a învins pe goalkeeper-ul clujean cu un șut pe jos.

La finalul celor 90 de minute de joc tabela stadionului ”Dr. Constantin Rădulescu” arăta CFR Cluj – FC Brașov 1-2.