CFR Cluj – Astra Giurgiu, scor 1-1, în etapa 11 a Ligii 1

0 33

Echipa CFR Cluj a încheiat la egalitate, 1-1, partida disputată pe teren propriu cu formația Astra Giurgiu, sâmbătă seara, în cadrul etapei a 11-a a Ligii I de fotbal.

Gazdele au deschis rapid scorul, în minutul 6, prin croatul Antonio Jakolis, care l-a învins pe portarul Silviu Lung Jr cu un șut din interiorul careului.

Astra a restabilit egalitatea în debutul reprizei secunde, prin atacantul Denis Alibec, cel mai bun jucător al oaspeților în acest meci (min.51).

Echipa giurgiuveană, pregătită de Marius Șumudică, obține astfel un punct prețios la Cluj, care îi garantează menținerea în fotoliul de lider al clasamentului la finalul acestei etape.

CFR Cluj: T. Marc – Tiago Lopes, Larie, L. Goian, Camora – Gomelt, Petrucci – Jakolis (Bruno ’76), Cristian Lopez, Păun (Nouvier ’60) – Beleck (Voiculeţ ’70). Antrenor: Francisc Dican.

Astra Giurgiu: Lung Jr – Queiros, Găman, Oros, Al. Stan – Lovin, Dandea – Enache (Ioniţă ’88), Boldrin, D. Florea (Gouriye ’76) – Alibec (Roşu ’90+4). Antrenor: Marius Şumudică.

Cartonaşe galbene: Jakolis ’35, Beleck ’58, Camora ’65 / Lovin ’19, Enache ’45+1, Lung Jr ’85, Boldrin ’90, Alibec ’90+3, Oros ’90+5

Arbitri: Alexandru Tudor – Vasile Marinescu, Ciprian Florin Danşa – Florin Mihai Marcu