CFR Cluj, noul lider al Ligii 1 după victoria cu Oțelul Galați

0 20

viitorul constanta cfr cluj

CFR Cluj a învins cu scorul de 1-0 formația Oțelul Galați la capătul unui meci lipsit de ocazii. Partida a contat pentru etapa a VIII-a a Ligii 1.

Singura reușită i-a aparținut lui Tade. Acesta a înscris cu o lovitură de cap, cu trei minute înainte de pauză. După reluare nu s-au mai înregistrat ocazii de gol, CFR-iștii preferând să țină de minge. Gălățenii au încercat să ajungă la poarta lui Felgueiras, însă, la final, tabela de marcaj a indicat 1-0 pentru feroviari.

În urma acestei victorii, CFR ocupă primul loc în clasamentul Ligii 1.

Oţelul Galați: Plopeanu – Cojoc, Miron, Sipovici, Murgoci – D. Popescu, Karlik, Helder – R. Grădinaru, Tudorie, Advici.

CFR Cluj: Felgueiras – Susici, Larie, Rada, Camora – Muniru, Monroy – Jakolis, Guima, Ivanovski – Tade.