CFR Cluj s-a calificat dramatic în sferturile Cupei României

0 21

CFR Cluj - Dinamo Bucuresti fotbal (6)

CFR Cluj s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României după ce a trecut dramatic de Rapid București, scor final 2-1. Giuleștenii aveau 1-0 la pauză, iar CFR-iștii au înscris de două ori în ultimele 10 minute de joc.

Rapidiștii au deschis scorul din penalty în minutul 11. Ionuț Rada l-a faultat în careu pe Boukaka, Pancu a trimis în forță de la punctul cu var, Felgueiras a respins, însă căpitanul giuleştenilor a împins din cădere mingea peste goalkeeperul clujean. La cabine giuleștenii au intrat în avantaj, 1-0.

CFR-iștii au reușit să egaleze cu 10 minute înainte de final. Lopes a centrat excelent, iar Dore a reluat în vinclu din gura porții. Când toată lumea se pregătea de prelungiri, Chanturia a marcat cu un șut violent și a asigurat calificarea formației clujene în sferturile Cupei României.