CFR Cluj s-a calificat în sferturile Cupei Ligii

0 39

cfr cluj cupa ligii 2015

CFR Cluj s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii Adeplast la fotbal, miercuri seara, după ce a învins-o în deplasare pe CSMS Iași cu scorul de 1-0 (1-0), într-o partidă din primul tur al competiției.

Singurul gol al meciului a fost marcat de atacantul spaniol Cristian Lopez, cu un șut din unghi, cu un minut înainte de pauză.

Concordia Chiajna, ACS Poli Timișoara și CFR Cluj au obținut miercuri calificarea în sferturi, unde Steaua București, deținătoarea trofeului, și ASA Târgu Mureș, finalista ediției trecute, erau calificate din oficiu.

CSMS Iaşi: Caparco – Voicu, Frăsinescu, Mihalache, Bădic (Grigorie ’62) – Creţu, Viveiros (Piccioni ’86), Mitic, Enescu – Golubovic, L.Ganea (Boiciuc ’62). Antrenor: Nicolo Napoli

CFR Cluj: Marc – Coelho, L.Goian, Larie, Camora – Vitor Bruno (Vereş ’90+3), Petrucci, Nouvier (Beleck ’71), Negruţ (Voiculeţ ’75) – Nascimento, Cristian. Antrenor: Francisc Dican

Cartonaşe galbene: Frăsinescu ’31 / Vitor Bruno ’79

La meci au asistat circa 500 de spectatori.