CFR Cluj şi FCSB au remizat, scor 1-1, în etapa a opta a Ligii I

0 165

Formaţia CFR Cluj a remizat, duminică seară, pe teren propriu, scor 1-1 (0-1), cu echipa FCSB, într-un meci din etapa a opta a Ligii I.

Prima repriză a fost una echilibrată, în care diferenţa a fost făcută de gafa lui Adam Lang, care i-a pus mingea pe tavă lui Florinel Coman. Internaţionalul U21 l-a învins cu uşurinţă pe Arlauskis pentru 1-0.

Ţucudean a egalat în startul reprizei secunde, iar de acolo jocul s-a rupt pentru vicecampioana României. CFR Cluj a controlat repriza secundă şi a ratat numeroase ocazii. Ţucudean a mai marcat o dată, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

FCSB se desprinde în fruntea clasamentului, având 15 puncte, fiind urmată de Astra, Sepsi OSK şi Gaz Metan Mediaş, toate trei cu câte 14 puncte. CFR Cluj ocupă locul 5, cu 13 lungimi, iar Dunărea Călăraşi se află pe locul 6, cu 12 puncte.