CFR Dej, învinsă cu 7-0 de ”U” Cluj pe Cluj Arena

0 55

Sâmbătă s-a disputat pe Cluj Arena un nou meci din cadrul Ligii a IV-a la fotbal, Universitatea Cluj învingând pe CFR Dej cu 7-0.

În fața a aproximativ 3.000 de suporteri aflați în tribunele Cluj Arena, cei de la CFR Dej nu au făcut față nici atmosferei, nici adversarilor, astfel că au fost dominați la toate capitolele, încasând șapte goluri fără să reușească să marcheze niciunul.

Scorul a fost deschis în minutul 10 de către Brian Lemac, avantajul gazdelor majorându-se în minutul 34, când Iuliu Hațieganu a marcat pentru 2-0, stabilind și scorul la pauză.

Dacă în prima repriză dejenii au rezistat fizic și au primit doar două goluri, în repriza secundă CFR a slăbit turația motoarelor și a permis gazdelor de la Universitatea să zburde pe teren.

Minutul 53 a adus al treilea gol al ”studenților” prin Mădălin Ghencea, pentru ca apoi Dorin Goga să înscrie cu capul și să ducă scorul la 4-0.

Rareș Cândea și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor în minutul 72, iar după alte zece minute Brian Lemac a reușit dubla. Ultimul gol al meciului, cel de 7-0, a fost semnat de Adrian Pintea, pentru a bate în cuie încă o victorie categorică a Universității Cluj, după cea din etapa trecută, când a învins Unirea Tritenii de Jos cu 12-0.