Someșeanul.ro
Stiri de pe Valea Somesului

DEJ: Rezultate obținute la Campionatul Național de Taekwon-Do Traditional

0 206

În perioada 17-18 noiembrie, Federația Romană de Taekwon-do Traditional ITF în colaborare cu Clubul Sportiv VULTURII DEJ au organizat Campionatul Național de Taekwon-Do Traditional I.T.F pentru copii, juniori III, II, I și seniori.

Evenimentul s-a desfășurat la Sala Sporturilor din Dej, iar la competiție au luat parte cluburi sportive din Timișoara, Oradea, Florești, Baia Mare, Cluj, Ileanda și Dej, al start fiind înscriși peste 150 sportivi.

Competiția a cuprins la început un stagiu de pregîtire de doua ore condus de Master MUNTEAN MIRCEA 7 DAN, urmând competiția pe 4 probe de concurs: tull (individual), luptă (individual), tehnici speciale (individual), spargeri forță (individual).

Așa cum ne-au obișnuit, ‘Vulturii’ au dovedit încă o dată valoarea sportului dejean și s-au prezentat în forță la competiție, obținând rezultate demne de apreciat. Lotul Vulturii Dej a fost pregătit de către antrenor Bande Pavel, doi instructori Bande Vlad și Coasa Claudiu, obținând locul I în clasamentul general la categoria copii și juniori cu 15 medalii de aur, 14 de argint și 15 de bronz și, totodată, locul 1 pe clasamentul general al campionatului, sportivii dejeni devenind astfel campionii naționali  pentru a doua oară consecutiv pe anul 2017 și 2018.

REZULTATE CAMPIONAT NATIONAL

LA TAEKWON-DO TRADITIONAL 17-18 –2018  DEJ

CLASAMENT GENERAL ECHIPE LOC. I

FILIP ANDREI   CUPA  /CEL MAI BUN COPIL -14 ANI

LOC.  I

  1. GABOR HORATIU – -LUPTA COPII MAS.-14 ANI +60 KG

2.MUSTEA CATALIN KALMAN  -LUPTA COPII -12 ANI -35 KG

  1. RUS VASILE – LUPTA COPII MAS.-8 AN-  + 25 KG

4.POP PAUL –  LUPTA COPII  JUN.MAS.-57 KG /TULL  4-3 GUP JUN.

5.SALATIOAN LOREDAN  -LUPTA COPII JUN.MAS.-45 KG

6.SALATIOAN LORENA —  LUPTA COPII FEM-14 ANI

7.SABO CATALIN   – LUPTA COPII MAS.-10 ANI  -25 KG

8.COASA MARIA  -LUPTA COPII -6 ANI -20 KG

9.VELE  IANNIS – LUPTA COPII MAS.-8 ANI +25 KG

10.FILIP ANDREI – TEH.SPECIALE IND.COPII MAS.11-14 ANI

LUPTA COPII MAS.-14 ANI  -55 /-60 KG

11.FUSTOS MIRIAN LUPTA COPII FEM.-14 ANI ,-50 KG

12.COASA MIHAI  LUPTA COPII MAS.-8 ANI .-25 KG

13.BORA GEORGE  LUPTA COPII  -10 ANI +25 KG

LOC. II

1 .DUMITRU ELTON  LUPTA COPII MAS.-12 ANI -35 KG

2.TOMA IANNIS  LUPTA COPII MAS.-8 ANI +25 KG

3.ROSU ADRIAN  COPII MAS.-12 ANI  -30 KG

  1. BANDE DARIA LUPTA COPII FEM.-12 ANI +40 KG/Tull copii 6-1 GUP

5.BLIDAR MIHAI — LUPTA COPII MAS.-14 ANI -55/-60 KG

  1. TOFAN EDUARD– LUPTA COPII MAS.-14 /50 KG

7.FILIP ANDREI—  TULL COPII MAS.-14 ANI   4-1 GUP

8.SABO CATALIN  — TULL MAS.11 ANI -11 ANI 6-3 GUP

  1. MUSTEA KALMAN –TULL COPII MAS.-14 ANI 6-5 GUP

10.POP PAUL — TEH.SPECIALE JUN.IND.MAS

11.CUTUS MIHAELA –TULL JUN.FEM.8-1 GUP.

12 POP SONIA –LUPTA COPII -10 ANI  -30 KG/TULL 7-8 GUP

  1. POP PETRUTA– LUPTA COPII -6 ANI -25 KG

LOC  III

1.SALATIOAN LOREDAN — LUPTA JUN.MAS.-57 KG

  1. CENTEA VASILE — LUPTA COPII MAS.-12 ANI -12 +40 KG

3.BOCA ALEXANDRU — LUPTA COPII MAS.-12 ANI /-35 KG

4.CUTUS MIHAELA -LUPTA JUN.FEM.-53/58 KG

5.FULEKI IOAN –LUPTA MAS.-14 ANI /60 KG

6.PIT OANA —-LUPA COPII FEM.-12 ANI/+40 KG

7.BLIDAR MIHAI TULL MAS.-14 ANI  /8-7 GUP

8.SALATIOAN LORENA -TULL COPII FEM.-14 ANI  ,6-1 GUP

9.DUMITRU ELTON —TULL MAS.-14 ANI -14 ANI  .6-5 GUP

10.IONESCU ALEXANDRU– LUPTA COPII MAS.-10 ANI -30K

11.BANDE VLAD –TULL JUN.MAS.1 DAN

12.PIT OANA —TULL COPII FEM.-14 ANI 8-7 GUP

13.AVANU TUDOR– LUPTA COPII MAS.-8 ANI -25 KG

14.SABO ARIANA —LUPTA COPII -12 ANI -40 KG/TULL COPII 7-8 GUP

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.