După 6 victorii consecutive CFR-ul a pierdut la Târgu Mureș

0 28

cfr cluj - severin - ciprian deac

CFR Cluj a pierdut cu 2-0 întâlnirea cu ASA Târgu Mureș din cadrul etapei a X-a a Ligii 1 la fotbal.

În minutul 34, Susici l-a faultat pe Hora în careu, iar arbitrul a indicat punctul cu var. Goga a șutat slab, iar portarul feroviar a reușit să respingă. Cu toate acestea, Hora l-a învins pe Felgueiras înainte de finalul primei reprize cu un șut plasat, după o pasă excelentă a lui Zicu.

Mureșenii au punctat din nou după reluare. Ousmane N’Doye a marcat un gol fabulos în minutul 77, şutând în vinclu de la 30 de metri.

După 6 victorii consecutive, CFR-iștii au pierdut contactul cu Steaua, fiind la 3 puncte în spatele campioanei României.