FC Unirea Dej a ajuns lanterna roșie în Liga a III-a

0 17

Unirea Dej - Cugir fotbal (11)

Unirea Dej a înregistrat a patra înfrângere în acest sezon din Liga a III-a, rămânând cu doar un punct câștigat în cele șase etape disputate în campionat.

După remiza din etapa a patra, scor 0-0 cu Arieșul Turda, Unirea Dej a stat în etapa a cincea, iar azi a jucat în deplasare cu Național Sebiș, liderul clasamentului intermediar din Seria V.

Gazdele au rezolvat meciul încă din prima repriză, marcând de două ori în decurs de două minute. Balint a deschis scorul în minutul 40 pentru cei de la Sebiș, pentru ca Blănaru să majoreze avantajul gazdelor cu trei minute înainte de pauză.

Rezultate etapa 6 Seria V

Şoimii Pâncota – Metalurgistul Cugir 1-1
Al. Mihai (62) / Itu (90+2)

Sănătatea Cluj – FCM Baia Mare 0-0

FC Zalău – CS Oşorhei 0-1
P. Achim (51)

CS Ineu – Unirea Jucu (sâmbătă de la 15:00)
Arieşul 1907 Turda stă în această etapă deoarece FC Maramureş s-a retras.

Având în vedere că Sănătatea Cluj a scos o remiză pe teren propriu cu FCM Baia Mare, acumulează două puncte în clasament și predă lanterna roșie Unirii Dej. Echipa dejeană va ocupa cel puțin până etapa viitoare ultima poziție. În etapa a șaptea, Unirea Dej primește vizita celor de la FC Zalău.