FC Unirea Dej a fost învinsă în deplasare de Industria Galda de Jos

0 239

Unirea Dej a  înregistrat o nouă înfrângere în campionat, fiind învinsă de Industria Galda de Jos într-un meci contând pentru etapa a IV-a din Liga a III-a.

Partida a fost la discreția gazdelor, care au jucat pe final de meci cu doi jucători mai puțin pe teren. Până la acel moment, însă, Industria Galda conducea deja cu 3-1.

Scorul a fost deschis pentru gazde de Câmpean, egalarea venind în minutul 18 din gheata experimentatului Nalați. Bodea a marcat în minutul 26 pentru Industria, stabilind scorul la pauză, 2-1, același Bodea marcând la doar două minute de la reluarea meciului. În minutul 76 Cioară a închis tabela la 4-1 pentru gazde, deși Industria juca în inferioritate numerică după eliminarea lui Man, în minutul 71.

A doua eliminare în tabăra gazdelor a avut loc în minutul 85, când Cernea a văzut și el cartonașul roșu, însă Unirea nu a mai avut forțe să profite de dubla superioritate numerică.