Someșeanul.ro
Stiri de pe Valea Somesului

FC Unirea Dej începe campionatul la Bistrița – Vezi programul complet al campionatului

0 24

someseanul-Ariesul Turda - Unirea Dej play-out-8

Federația Română de Fotbal a stabilit calendarul meciurilor pentru Liga a III-a la fotbal. Prima etapă în seria a V-a va avea loc în 30 august, Unirea Dej având primul meci în deplasare la Bistrița.

Programul complet al Ligii a III-a, Seria a V-a arata astfel:

Etapa I (30 august)

   CS Iernut – FC Zalau

   Ariesul 1907 Turda – FCM Baia Mare

   Unirea Jucu – CS Osorhei

   Industria Galda – Metalurgistul Cugir

   CSM Sighet – Sanatatea Cluj

   CSC Sanmartin – Avantul Reghin

   Gloria Progresul Bistrita – Unirea Dej

Etapa a II-a (6 septembrie)

   FCM Baia Mare – CS Iernut

   CS Osorhei – Ariesul 1907 Turda

   Metalurgistul Cugir – Unirea Jucu

   Sanatatea Cluj – Industria Galda

   Avantul Reghin – CSM Sighet

   Unirea Dej – CSC Sanmartin

   FC Zalau – Gloria Progresul Bistrita

Etapa a III-a (13 septembrie)

   FCM Baia Mare – FC Zalau

   CS Iernut – CS Osorhei

   Ariesul 1907 Turda – Metalurgistul Cugir

   Unirea Jucu – Sanatatea Cluj

   Industria Galda – Avantul Reghin

   CSM Sighet – Unirea Dej

   CSC Sanmartin – Gloria Progresul Bistrita

Etapa a IV-a (20 septembrie)

   CS Osorhei – FCM Baia Mare

   Metalurgistul Cugir – CS Iernut

   Sanatatea Cluj – Ariesul 1907 Turda

   Avantul Reghin – Unirea Jucu

   Unirea Dej – Industria Galda

   Gloria Progresul Bistrita – CSM Sighet

   FC Zalau – CSC Sanmartin

Etapa a V-a (27 septembrie)

   CS Osorhei – FC Zalau

   FCM Baia Mare – Metalurgistul Cugir

   CS Iernut – Sanatatea Cluj

   Ariesul 1907 Turda – Avantul Reghin

   Unirea Jucu – Unirea Dej

   Industria Galda – Gloria Progresul Bistrita

   CSM Sighet – CSC Sanmartin

Etapa a VI-a (4 octombrie)

   Metalurgistul Cugir – CS Osorhei

   Sanatatea Cluj – FCM Baia Mare

   Avantul Reghin – CS Iernut

   Unirea Dej – Ariesul 1907 Turda

   Gloria Progresul Bistrita – Unirea Jucu

   CSC Sanmartin – Industria Galda

   FC Zalau – CSM Sighet

Etapa a VII-a (11 octombrie)

   FC Zalau – Metalurgistul Cugir

   CS Osorhei – Sanatatea Cluj

   FCM Baia Mare – Avantul Reghin

   CS Iernut – Unirea Dej

   Ariesul 1907 Turda – Gloria Progresul Bistrita

   Unirea Jucu – CSC Sanmartin

   Industria Galda – CSM Sighet

Etapa a VIII-a (18 octombrie)

   Sanatatea Cluj – Metalurgistul Cugir

   Avantul Reghin – CS Osorhei

   Unirea Dej – FCM Baia Mare

   Gloria Progresul Bistrita – CS Iernut

   CSC Sanmartin – Ariesul 1907 Turda

   CSM Sighet – Unirea Jucu

   Industria Galda – FC Zalau

Etapa a IX-a (25 octombrie)

   FC Zalau – Sanatatea Cluj

   Metalurgistul Cugir – Avantul Reghin

   CS Osorhei – Unirea Dej

   FCM Baia Mare – Gloria Progresul Bistrita

   CS Iernut – CSC Sanmartin

   Ariesul 1907 Turda – CSM Sighet

   Unirea Jucu – Industria Galda

Etapa a X-a (1 noiembrie)

   Avantul Reghin – Sanatatea Cluj

   Unirea Dej – Metalurgistul Cugir

   Gloria Progresul Bistrita – CS Osorhei

   CSC Sanmartin – FCM Baia Mare

   CSM Sighet – CS Iernut

   Industria Galda – Ariesul 1907 Turda

   Unirea Jucu – FC Zalau

Etapa a XI-a (8 noiembrie)

   FC Zalau – Avantul Reghin

   Sanatatea Cluj – Unirea Dej

   Metalurgistul Cugir – Gloria Progresul Bistrita

   CS Osorhei – CSC Sanmartin

   FCM Baia Mare – CSM Sighet

   CS Iernut – Industria Galda

   Ariesul 1907 Turda – Unirea Jucu

Etapa a XII-a (15 noiembrie)

   Unirea Dej – Avantul Reghin

   Gloria Progresul Bistrita – Sanatatea Cluj

   CSC Sanmartin – Metalurgistul Cugir

   CSM Sighet – CS Osorhei

   Industria Galda – FCM Baia Mare

   Unirea Jucu – CS Iernut

   Ariesul 1907 Turda – FC Zalau

Etapa a XIII-a (22 noiembrie)

   FC Zalau – Unirea Dej

   Avantul Reghin – Gloria Progresul Bistrita

   Sanatatea Cluj – CSC Sanmartin

   Metalurgistul Cugir – CSM Sighet

   CS Osorhei – Industria Galda

   FCM Baia Mare – Unirea Jucu

   CS Iernut – Ariesul 1907 Turda

Etapa a XIV-a (7 martie 2015)

   FC Zalau – CS Iernut

   FCM Baia Mare – Ariesul 1907 Turda

   CS Osorhei – Unirea Jucu

   Metalurgistul Cugir – Industria Galda

   Sanatatea Cluj – CSM Sighet

   Avantul Reghin – CSC Sanmartin

   Unirea Dej – Gloria Progresul Bistrita

Etapa a XV-a (14 martie 2015)

   CS Iernut – FCM Baia Mare

   Ariesul 1907 Turda – CS Osorhei

   Unirea Jucu – Metalurgistul Cugir

   Industria Galda – Sanatatea Cluj

   CSM Sighet – Avantul Reghin

   CSC Sanmartin – Unirea Dej

   Gloria Progresul Bistrita – FC Zalau

Etapa a XVI-a (21 martie 2015)

   FC Zalau – FCM Baia Mare

   CS Osorhei – CS Iernut

   Metalurgistul Cugir – Ariesul 1907 Turda

   Sanatatea Cluj – Unirea Jucu

   Avantul Reghin – Industria Galda

   Unirea Dej – CSM Sighet

   Gloria Progresul Bistrita – CSC Sanmartin

Etapa a XVII-a (28 martie 2015)

   FCM Baia Mare – CS Osorhei

   CS Iernut – Metalurgistul Cugir

   Ariesul 1907 Turda – Sanatatea Cluj

   Unirea Jucu – Avantul Reghin

   Industria Galda – Unirea Dej

   CSM Sighet – Gloria Progresul Bistrita

   CSC Sanmartin – FC Zalau

Etapa a XVIII-a (4 aprilie 2015)

   FC Zalau – CS Osorhei

   Metalurgistul Cugir – FCM Baia Mare

   Sanatatea Cluj – CS Iernut

   Avantul Reghin – Ariesul 1907 Turda

   Unirea Dej – Unirea Jucu

   Gloria Progresul Bistrita – Industria Galda

   CSC Sanmartin – CSM Sighet

Etapa a XIX-a (11 aprilie 2015)

   CS Osorhei – Metalurgistul Cugir

   FCM Baia Mare – Sanatatea Cluj

   CS Iernut – Avantul Reghin

   Ariesul 1907 Turda – Unirea Dej

   Unirea Jucu – Gloria Progresul Bistrita

   Industria Galda – CSC Sanmartin

   CSM Sighet – FC Zalau

Etapa a XX-a (18 aprilie 2015)

   Metalurgistul Cugir – FC Zalau

   Sanatatea Cluj – CS Osorhei

   Avantul Reghin – FCM Baia Mare

   Unirea Dej – CS Iernut

   Gloria Progresul Bistrita – Ariesul 1907 Turda

   CSC Sanmartin – Unirea Jucu

   CSM Sighet – Industria Galda

Etapa a XXI-a (25 aprilie 2015)

   Metalurgistul Cugir – Sanatatea Cluj

   CS Osorhei – Avantul Reghin

   FCM Baia Mare – Unirea Dej

   CS Iernut – Gloria Progresul Bistrita

   Ariesul 1907 Turda – CSC Sanmartin

   Unirea Jucu – CSM Sighet

   FC Zalau – Industria Galda

Etapa a XXII-a (2 mai 2015)

   Sanatatea Cluj – FC Zalau

   Avantul Reghin – Metalurgistul Cugir

   Unirea Dej – CS Osorhei

   Gloria Progresul Bistrita – FCM Baia Mare

   CSC Sanmartin – CS Iernut

   CSM Sighet – Ariesul 1907 Turda

   Industria Galda – Unirea Jucu

Etapa a XXIII-a (9 mai 2015)

   Sanatatea Cluj – Avantul Reghin

   Metalurgistul Cugir – Unirea Dej

   CS Osorhei – Gloria Progresul Bistrita

   FCM Baia Mare – CSC Sanmartin

   CS Iernut – CSM Sighet

   Ariesul 1907 Turda – Industria Galda

   FC Zalau – Unirea Jucu

Etapa a XXIV-a (16 mai 2015)

   Avantul Reghin – FC Zalau

   Unirea Dej – Sanatatea Cluj

   Gloria Progresul Bistrita – Metalurgistul Cugir

   CSC Sanmartin – CS Osorhei

   CSM Sighet – FCM Baia Mare

   Industria Galda – CS Iernut

   Unirea Jucu – Ariesul 1907 Turda

Etapa a XXV-a (23 mai 2015)

   Avantul Reghin – Unirea Dej

   Sanatatea Cluj – Gloria Progresul Bistrita

   Metalurgistul Cugir – CSC Sanmartin

   CS Osorhei – CSM Sighet

   FCM Baia Mare – Industria Galda

   CS Iernut – Unirea Jucu

   FC Zalau – Ariesul 1907 Turda

Etapa a XXVI-a (30 mai 2015)

   Unirea Dej – FC Zalau

   Gloria Progresul Bistrita – Avantul Reghin

   CSC Sanmartin – Sanatatea Cluj

   CSM Sighet – Metalurgistul Cugir

   Industria Galda – CS Osorhei

   Unirea Jucu – FCM Baia Mare

   Ariesul 1907 Turda – CS Iernut

 

 Campioantul 2014/2015 se va desfășura în sistemul fiecare cu fiecare, tur-retur, urmând ca echipa de pe primul loc din fiecare serie să promoveze în Liga a II-a. Retrogradează în Liga a 4-a echipele clasate pe locurile 13 şi 14 din seriile cu 14 echipe, locul 13 din seria cu 13 echipe (seria a 4-a), plus o echipă de pe locul 12.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.