FC Unirea Dej a încheiat sezonul cu un eșec în fața Zalăului – FOTO/VIDEO

0 51

fc unirea dej - fc zalau - etapa 26

FC Unirea Dej a încheiat sezonul cu o înfrângere, fiind învinsă pe teren propriu, în ultima etapă a Ligii a III-a, de FC Zalău cu 4-2.

Meciul a început practic de la scorul de 1-0 pentru gazde, Petrache marcând din penalty încă din primul minut de joc, după ce tot el a obținut lovitura de pedeapsă.

Sub dominația autoritară a oaspeților, după un sfert de oră de joc, scorul a ajuns la 2-0, Kuku învingându-l pe blaga cu o lovitură de cap din centrul careului.

Minutul 35 a adus al treilea gol al sălăjenilor, Kuklu fiind cel care a pasat la Ceaca, iar acesta a tras nemilos la colțul scurt.

Dejenii au revenit cu forțe proaspete după pauză, lucru care s-a văzut și în teren dar și pe tabelă, unde Unirea a redus din diferență. Un contraatac declanșat de Pocol l-a găsit pe Moldovan bine poziționat, iar acesta a trimis mingea în plasă la colțul lung.

Zalăul a refăcut însă diferența de trei goluri zece minute mai târziu, dupp ce Ceaca a rămas singur cu Blaga și a marcat pentru 1-4.

Scorul final a fost stabilit cu un sfert de oră înainte de final, Cristi Itu marcând din pasa lui Andrei Moldovan.

Unirea Dej: 33. Lucian Blaga – 2. Cerquetani Mauro, 6. Kovacs Szabolcs, 5. Andrei Bene, 3. Sergiu Coc, 10. Radu Găbruș (cpt.), 20. Florin Blaj, 17. Mihai Pocol, 7. Paul Bogdan, 8. Cătălin Itu, 9. Andrei Moldovan. Rezerve: 22. Ionuț Sabou, 12. Cristian Itu, 4. Alex Blaj, 14. Călin Bota, 11. Alexandru Papp. Antrenor: Gică Barbu

FC Zalău: 1. Cristian Man – 8. Vlad Tohat, 3. Alin Mutu, 5. Iulian Petrache, 16. Răzvan Dulap, 11. Ervin Kiczel, 7. Raul Stanciu (cpt.), 14. Ibrahim Jamilu, 17. Bogdan Roghină, 10. Benjamin Kuku, 9. Andrei Ceaca. Rezerve: 12. Alexandru Porumb – 6. Daniel Supuran, 21. Raul Brîndușe, 18. Răzvan Meleg, 2. Alexandru Neagota. Antrenor: Călin Pop.