FC Unirea Dej a pierdut în deplasare la Reghin

0 128

Serie de rezultate negative pentru echipa de fotbal a Unirii Dej, care a fost învinsă și sâmbătă în deplasare, cu 3-1 de Avântul Reghin. Singurul gol al dejenilor a fost semnat de Cătălin Itu.

Favorită în acest meci, datorită poziționării mai bune în clasament, Avântul Reghin a dominat meciul și nu a dat prea multe șanse dejenilor să construiască. De cealaltă parte, Unirea a bifat un nou meci în care a vrut multe dar a reușit puține, adăugând la palmaresul negativ încă un eșec.

Primul gol al meciului a fost marcat la o jumătate de oră de la fluierul de start al partidei, Feketic deschizând scorul pentru gazde.

După 1-0 la pauză, Unirea Dej a revenit în teren la fel de apatică precum în prima repriză, astfel că tot Avântul Reghin a fost echipa mai prezentă în joc. În minutul 72 Truță a majorat avantajul gazdelor, însă 10 minute mai târziu Cătălin Itu a marcat pentru Unirea și a redus din diferență. Dar aceasta s-a refăcut în scurt timp, în minutul 89 Alin Horvath marcând pentru 3-1.

Unirea Dej rămâne în urma acestui rezultat pe poziția a 12-a a clasamentului, cu doar 7 puncte, iar etapa următoare se pregătește să primească vizita celor de la Industria Galda, în etapa a 12-a a Ligii a III-a, meci care se va disputa la Dej, sâmbătă 11 noiembrie, de la ora 14:00.