FC Unirea Dej se întoarce cu un punct din deplasarea de la Recolta Dorolț

0 28

FC Unirea Dej a terminat la egalitate, scor 2-2, partida disputată azi în deplasare în cadrul etapei intermediare cu numărul 8 a Ligii a III-a.

Formația pregătită de Gică Barbu a început meciul cum nu se poate mai bine, având avantaj pe tabela de scor încă din minutul 4, după un gol marcat de Iovu. Unirea a rămas apoi în inferioritate numerică, Esiogu fiind eliminat pentru două cartonașe galbene, ceea ce a complicat extrem jocul dejenilor.

Până la pauză, niciuna dintre cele două formații n-au mai reușit să înscrie, însă în a doua repriză au curs golurile. În minutul 58 Recolta Dorolț a redus din diferență dintr-o lovitură de la 11 metri, acordată  ca urmare a unui henț în careu, pentru ca în minutul 72 gazdele să preia conducerea pe tabelă, prin golul marcat de Raul Ștef.

Unirea Dej nu a dezarmat, s-a aruncat cu toate forțele spre poarta adversă, iar în minutul 88 dejeni au marcat golul egalizator, prin Obreja,, care aduce încă un punct formației de pe malul Someșului.