FC Unirea Dej, zdrobită cu 5-0 la Baia Mare

0 42

FOTBAL Unirea Dej - Unirea Jucu (2)

FC Unirea Dej a înregistrat sâmbătă cea mai drastică înfrângere din acest sezon al Ligii a III-a, fiind învinsă în deplasare de liderul seriei a V-a, cu 5-0.

Formația pregătită de Gheorghe Barbu nu a avut nicio șansă în fața liderului seriei, FCM Baia Mare dominând categoric partida de la un capăt la celălalt.

Băimărenii au condus cu 3-0 la pauză, prin golurile marcare de Țugui (min. 21 și 35) și V. Pop (min. 37), alte două goluri fiind marcate în repriza secundă de V. Pop (min. 81) și Leonte (min. 86).

Ajunsă pe ultimul loc al clasamentului după remiza din etapa trecută de la Dej, scor 0-0 cu CS Iernut, Unirea Dej rămâne ”lanterna roșie” a seriei a V-a și după această etapă cu numărul 21, iar săptămâna viitoare va juca pe teren propriu cu CS Oșorhei.