Fotbal. Unirea Dej a pierdut la scor la Cugir

0 30

FOTBAL Unirea Dej - Unirea Jucu (1)

Plecată cu șansa a doua în meciul din deplasare cu Metalurgistul Cugir, Unirea Dej a fost învinsă la scor în runda cu numărul 14 a Ligii a III-a.

Gazdele au dominat ostilitățile pe parcursul întregii partide, iar golgheterul Cugirului, Adrian Cârstean, a fost în zi mare, reușind să marcheze nu mai puțin de patru goluri.

După 1-0 la pauză, scorul fiind deschis în minutul 8, Metalurgistul a tras și mai tare în repriza a doua, începută cu un nou gol al lui Cârstean. Cugirul a dus scorul la 4-0 în minutele 85 și 88, golul de onoare al dejenilor venind abia în prelungirile meciului de la Lukacs.

În urma acestei înfrângeri, Unirea Dej coboară pe ultima poziție a clasamentului, locul 11, cu doar 7 puncte acumulate în acest sezon, fiind echipa cu cele mai multe goluri încasate de la startul campionatului.