Fotbal: Unirea Dej a ajuns la a șasea înfrângere consecutivă – FOTO/VIDEO

0 103

FC Unirea Dej a pierdut, sâmbătă după amiază, partida disputată pe teren propriu în compania formației Industria Galda, în cadrul etapei a XII-a din seria a V-a a Ligii a III-a.

Deși nu a arătat un joc slab, având mai multe ocazii de a marca, mai ales în prima repriză, Unirea Dej nu a reușit să înscrie, ba mai mult a primit și două goluri, care au fost decisive în stabilirea câștigătoarei.

După o primă jumătate de oră cu un joc excelent al dejenilor, care însă nu au reușit să fructifice ocaziile pe care și le-au creat, Industria Galda conducea deja cu 1-0, prin reușita lui Baghin.

Repriza a doua a găsit aceeași Unirea Dej în ofensivă, elevii lui Flaviu Băieșu presând în căutarea egalării. Unirea a lăsat însă spații în defensivă, de care au profitat oaspeții, iar în minutul 75, în urma unui contraatac pe partea dreaptă, Rodean a dublat avantajul Industriei Galda.

Atacurile, mai mult sau mai puțin disperate, ale dejenilor din ultimul sfert de oră al partidului s-au dovedit a fi haotice și fără finalitate, astfel că meciul s-a încheiat cu victoria cu 2-0 a oaspeților. Unirea bifează astfel al șaselea meci consecutiv pierdut în această primă jumătate a sezonului din Liga a- III-a.