Someșeanul.ro
Stiri de pe Valea Somesului

FOTO – Etapa zonală a Campionatului Național de Culturism și Fitness la Gherla

1 104

Campionatul national de culturism etapa zonala - Gherla (1)

Casa de Cultură Municipală Gherla a găzduit duminică a treia etapă regională a Campionatului Național de Culturism, Fitness și Bodyfitness, competiție la care au participat sportivi din 9 județe. Vezi mai jos rezultatele.

Organizată în premieră la Gherla, etapa zonală a Campionatului Național de Culturism și Fitness s-a desfășurat pe mai multe categorii:
culturism seniori (70 kg, 80 kg, 90 kg, +90 kg), culturism senioare (open), culturism juniori mici (open), culturism juniori mari (75 kg, +75 kg), bikini fitness junioare (open), bikini fitness senioare (166 cm, +166 cm), fitness senioare/ junioare (open), fitness seniori (open), bodybuilding clasic juniori (open), bodybuilding clasic seniori (175 cm, +175 cm), body fitness junioare (open) si body fitness senioare (open).

Competiția a fost organizată de Federația Română de Culturism și Fitness și Clubul Sportiv Mădă&Mary Fitness din Cluj-Napoca, fiind rezervată sportivilor din zona B, care fac parte din județele Cluj, Satu Mare, Maramureș, Sălaj, Bihor, Hunedoara, Argeș, Timiș și Caraș Severin.

JUNIORI MICI

CIUMAN ALEXANDRU GYM OVIDIU BAIA MARE locul 1

MOJA VLADUT GYM OVIDIU BAIA MARE locul 2

VASCA STELIAN DUMIFITNESS CLUJ NAPOCA locul 3

SZEREDAI KRISZTIAN CS ALFA ZALAU locul 4

HERBSZT IOSIF STEFAN CSM BAIA MARE locul 5

MOLDOVAN ANDREI CSU CLUJ NAPOCA locul 6

MAN ANDREI CS AFLA ZALAU locul 7

 

JUNIORI MARI 75 KG

SALAK HUNOR MADA & MARY CLUJ NAPOCA locul 1

IANCU ALEXANDRU DUMIFITNESS CLUJ NAPOCA locul 2

ARDELEAN GEORGEL DINAMIC 2000 SATU MARE locul 3

GAVRILUT FLAVIUS GOLD GYM SIMLEUL SILVANIEI locul 4

 

JUNIORI MARI +75 KG

FODOR ANTONIOS DUMIFITNESS CLUJ NAPOCA locul 1

PUSCAS CIPRIAN CS AFLA ZALAU locul 2

ALMAS EMANUEL CS AFLA ZALAU locul 3

ARDELEAN ADRIAN GOLD GYM SIMLEUL SILVANIEI locul 4

 

BB CL SENIORI

MATEI RAUL CS TIMFORTIS TIMISOARA locul 1

VOICU STEFAN ULISE FOCSANI locul 2

TOKOLYI FERENCZ GOLD GYM SIMLEU SILVANIEI locul 3

 

FITNESS JUNIOARE

BURUIAN ROXANA CSM BAIA MARE BAIA MARE locul 1

 

FITNESS SENIORI

DAVID ANDREI PAUL CSU ORADEA locul 1

CHIRILA GABRIEL CSU CLUJ NAPOCA locul 2

 

BIKINI SENIOARE 166 cm

BERCIU MONICA DUMI FITNESS CLUJ NAPOCA locul 1

 

BODY FIT JUNIOARE

GIUREA CARLA PAULA CSM BAIA MARE BAIA MARE locul 1

ROTUS SABINA CSM BAIA MARE BAIA MARE locul 2

LUPU OLIVIA CSU ORADEA ORADEA locul 3

LFETER OLIVIANA CS UNIVERSITAR ORADEA locul 4

 

BODY FIT SENIOARE

MARTINESCU DANIELA CS TIMFORTIS TIMISOARA locul 1

IFTIME ANA-MARIA CSM BAIA MARE locul 2

BLAJ MIRELA CS BODYGYM DEVA locul 3

 

SENIORI 70 kg

MARINCAS ALEXANDRU DUMIFITNESS CLUJ NAPOCA locul 1

OSAN CRISTIAN CS DINAMIC 2000 SATU MARE locul 2

FILIP MARCO CS DINAMIC 2000 SATU MARE locul 3

 

SENIORI 80 kg

CHERECHES OCTAVIU DUMIFITNESS CLUJ NAPOCA locul 1

POP SILVIU ADRIAN CSU CLUJ NAPOCA locul 2

RATIU DANIEL DINAMIC 2000 SATU MARE locul 3

 

SENIORI 90 kg

POP SILVIU GYM OVIDIU BAIA MARE locul 1

BARBUR ANDREI CSM BAIA MARE locul 2

 

SENIORI +90 kg

BUCUR ADRIAN MADA & MARY CLUJ NAPOCA locul 1

ZSIGO ALEXANDRU CS ALFA ZALAU locul 2

 

OPEN SENIORI

POP SILVIU GYM OVIDIU BAIA MARE

 

OPEN JUNIORI

CIUMAN ALEXANDRU GYM OVIDIU BAIA MARE

 

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

1 Comentariu
  1. EDILICA spune

    Poze de adevarati „profesionisti”.

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.