FOTO – Meci de fotbal întrerupt la Răscruci după ce un bărbat a intrat cu toporul pe teren

1 212

O partidă de fotbal disputată în localitatea clujeană Răscruci, între AS Borșa și Arieșul Mihai Viteazu, a fost întreruptă la doar câteva minute de la fluierul de start, după ce un bărbat i-a alergat pe fotbaliști cu toporul pe teren.

Bărbatul, un localnic din Răscruci, enervat de faptul că mingea șutată de un fotbalist de pe teren a căzut pe acoperișul casei sale, a deci să-și facă dreptate cu securea.

Acesta a intrat în minutul 10 al întâlnirii cu toporul în mână pe teren, dorind să se răzbune după ce mingea șutată de unul dintre fotbaliști i-a îndoit acoperișul de tablă al casei.

Arbitrul clujean Vlad Alexandru Oltean a întrerupt bineînțeles meciul, până când bărbatul a fost calmat și scos de pe terenul de joc cu tot cu toporul din dotare. Partida a continuat, însă fără ca jucătorii să își mai încerce norocul de a da tare în minge.

Până la urmă, partida din campionatul județean zona Cluj s-a încheiat cu victoria cu 3-2 a celor de la AS Borșa.