Someșeanul.ro
Stiri de pe Valea Somesului

Gherlencele de la Queens Dancing au ocupat locul 4 la Campionatul Național de Majorete – FOTO/VIDEO

0 50

Majoretele QueensDancing Gherla-

Finalul săptămânii trecute a adus o performanță de prestigiu pentru trupa de majorete Queens Dancing din Gherla, care au ocupat locul 4 la Campionatul Național de Majorete.

Competiția, desfășurată la Brașov, a avut la start 50 de echipe de tinere frumoase și talentate din întreaga țară. La acest eveniment au participat 46 de echipe din 22 orașe din 15 județe: Alba, Bihor, Bistrița, Brașov, Cluj, Dâmbovița, Dolj, Ialomița, Giurgiu, Neamț, Maramureș, Mureș, Prahova, Sălaj, Vrancea.

Cele aproximativ 800 de majorete au concurat la următoarele secțiuni: majorete tradiționale cu pom-poni, majorete tradiționale cu baton, cheerleading și hobby.

Fetele pregătite de antrenoarea Andreea Sabo s-au clasat la categoria Junioare pe locul 4, după cele trei trupe din Cluj-Napoca ce s-au clasat pe podium.

CLASAMENTUL final pe sectiuni de concurs:

Majorete tradiţionale: POM-PONI

CADETE:

1. DEJA-VU – CLUJ-NAPOCA
2. MADNESS UMF – CLUJ-NAPOCA
3. MAGIC – CLUJ-NAPOCA
4. HCC DOLLS – ABRUD
5. MINI STARS – PUCIOASA
6. ARIESUL RITMIC – CIMPENI
7. ALEGRIA – ZALAU
8. NEW STYLE – ZALAU
9. PIONOCHIO – PLOIESTI

JUNIOARE:

MADNESS UMF – CLUJ-NAPOCA
MAGIC – CLUJ-NAPOCA
DEJA-VU – CLUJ-NAPOCA
QUEENS DANCING – GHERLA

SENIOARE:

1. MADNESS UMF – CLUJ-NAPOCA
2. DRACULA’S GIRLS – TARGOVISTE
3. ARIEŞUL RITMIC – CIMPENI
4. ALLSTARS SENIOARE – PUCIOASA
5. ANGELS – CAMPIA TURZII
6. SUNSHINE – PLOIESTI

CHEERLEADING

JUNIOARE:

MAJORETE RASNOV – RASNOV
DESTINY – FLORESTI
FLAME – CLUJ-NAPOCA
JUMPERS – PINOCHIO
TRUE COLORS – ZALAU

SENIOARE:

MADNESS UMF CHEER – CLUJ-NAPOCA
MAJORETE RASNOV – RASNOV
CNS CHEERLEADERS – ZALAU
CHEERS – BISTRITA
FLAME – CLUJ-NAPOCA
JOLLIS – PANCIU
MAJORETE HOBBY

CADETE:

1. FANTASY – CLUJ-NAPOCA
2. CRYSTAL TEAM – BLAJ
3. TOGETHER DANCE – TARGU MURES
4. NEW GENERATION – ORADEA
5. INFINITY – FOCSANI
6. STARS – PIATRA NEAMT
7. TIC-TOC DANCE – CRAIOVA
8. DIANIS NINE – URZICENI
9. LOGO DANCE FLUTURASI – ORADEA

JUNIOARE:

1. JZSUK – CLUJ-NAPOCA
2. FLAME – CLUJ-NAPOCA
3. LUCKY STARS – VISEU DE JOS

SENIOARE:

1. HCC DOLLS – ABRUD
2. JOLLIS-PANCIU

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.