Gloria Bistrița n-a făcut față în deplasare la Brașov

0 315

CUPA ROMANIEI - GLORIA BISTRITA - STEAUA BUCURESTI

Gloria Bistrița a pierdut cu 4-1 partida disputată în deplasare la Brașov, meciul de sub Tâmpa fiind penultimul din acest sezon. Adrian Feher a marcat singurul gol al bistrițenilor pe final de meci.

Rămasă fără motivație în acest final de sezon și cu gândul la liga secundă, Gloria n-a contat aproape deloc în partida de la Brașov. Gazdele au început meciul în forță și după doar un sfert de oră de la startul întâlnirii conduceau cu 2-0, prin golurile marcate de Enceanu.

Chiar dacă partida nu avea nicio miză pentru brașoveni, aceștia au vrut să-și mulțumească fanii la ultimul meci jucat pe teren propriu în acest sezon și au făcut spectacol. Repriza a doua a început la fel de bine pentru stegari, care s-au desprins la 3-0 pe tabelă în minutul 27, după ce Mugurel Buga l-a învins pe Oghinciuc.

Brașovul a rămas în inferioritate numerică două minute mai târziu, Oltean primind al doilea cartonaș galben, dar acest lucru nu a împiedicat formația gazdă să continue să domine autoritar. Iar în minutul 80 Gabriel Machado a înscris pentru 4-0, cu o lovitură de cap plasată sub transversală.

Scorul final a fost stabilit de Adrian Feher, care a marcat singurul gol al bistrițenilor din penalty cu șase minute înainte de expirarea timpului regulamentar de joc.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.