Gloria debuteaza cu o infrangere in turneul din Antalya

0 28

gloria bistrita logoGloria Bistrita a pierdut prima partida amicala disputata in turneul din Antalya cu 0-1 in fata ucrainenilor de la Metalurg Zaporejie.

La pauza rezultatul a fost egal 0-0, ucrainenii reusind sa marcheze unicul gol al partidei în minutul 78 din penalty.

Antrenorul Nicolae Manea a folosit următoarea formula: Dolha (Oghinciuc 46) – Târcă, Iordache (Berceanu 60), Kanon (Florea 75), Stroe (Jarda 68) – Feher (Stancu), Enescu (Hlinca) – Tene (Trestenicu 50), Pop Vasile (Sighiartău 68) – Bitis (Bucur 58), Curtuius (Radu Răzvan 60).

Alb-albastrii vor disputa urmatoarea partida amicala pe 30 ianuarie, de la ora 15:00, in compania formatiei Daegu (locul 2 în prima ligă din Coreea de Sud) iar pe 1 februarie, de la ora 17:00, elevii lui Nae Manea vor da piept cu liderul clasamentului din Republica Moldova, Sheriff Tiraspol.