Someșeanul.ro
Stiri de pe Valea Somesului

Început remarcabil de sezon competițional pentru dansatorii clubului „Latino Angels” Dej – FOTO

0 42

Dansatorii clubului ”Latino Angels” din Dej au participat în ultima perioadă la mai multe competiții, de la care s-au întors, ca de obicei, cu rezultate de excepție.

Astfel, clubul sportiv ”Latino Angels” a participat la Cupa Dansului de la Oradea, în luna februarie, pentru ca în luna martie să ia startul la Campionatul Național de la București și apoi la Cupa Ardud de la Satu Mare, la finalul săptămânii trecute.

CUPA  STELELE  DANSULUI  ORADEA – 27 FEBRUARIE 2016

  • Mathe Florin – Forț Alexandra – locul 2 la Clasa E  – 6-11 ani și locul 5 la Open Standard   6-11 ani
  • Szokacs Emanuel –  Mathe Ioana – locul 5 la  Clasa E  – 12-15 ani
  • Szabo Gabriel Lucian -Lechințan Mara – locul 2 la Open Standard  6-11 ani și  locul 7 la  Open Latino 6-11 ani
  • Pop Bogdan Ioan – Rafa Madalina Diana locul 3         la Open Standard 6-11 ani și  locul 4la  Open Latino 6-11 ani
  • Kis Robert Andrei – Suciu Adriana locul 4 la Open Basic Standard 12-15 ani și locul 7 Open Standard 12-15 ani
  • Pop Raul Stefan – Cozmuta Andreea Dariana locul 5  la  Open Basic Standard 12-15 ani și locul 4 la Open Standard 12-15 ani
  • Ștefan Buburuz – Oros Daria – locul 9 la Clasa E  – 6-11 ani
  • Farcaș Vlad – Cornici Andreea și Pop Remus – Vaida Roxana s-au calificat în sferturi de finală.

CAMPIONATUL NAȚIONAL AL ROMÂNIEI  ALL STAR   BUCUREȘTI – 4-5 MARTIE 2016

Rezultate deosebite au obținut:

  • Pop Raul Stefan – Cozmuta Andreea Dariana locul 1  la  Clasă D  12-15 ani și s-a calificat în sferturi de finală la Open Standard 14-15 ani
  • Szabo Gabriel Lucian -Lechințan Mara – locul 2 la Open Standard  6-11 ani și  locul 5 la  Open Latino 6-11 ani

De asemenea s-au calificat în semifinale și sferturi Pop Bogdan Ioan – Rafa Madalina Diana și Kis Robert Andrei – Suciu Adriana.

   CUPA ARDUD – SATU  MARE DIN 12  MARTIE  2016

Toate perechile înscrise din acest club s-au calificat în finală  obținând 2 medalii de aur, 10 de argint, 2 de bronz.

  • Kis Robert Andrei – Suciu Adriana locul 1 la Open Basic Standard 12-15 ani și  locul 4 Clasă D 12-15 ani
  • Mathe Florin – Forț Alexandra – locul 2 la Clasa E  – 6-11 ani, locul 4 la Open Standard  6-11 ani și  locul 6 la  Open Latino 6-11 ani
  • Szabo Gabriel Lucian – Lechințan Mara – locul 2 la Open Standard 6-11 ani și  locul 4 la  Open Latino 6-11 ani
  • Pop Bogdan Ioan – Rafa Madalina Diana locul 3         la Open Standard 6-11 ani și  locul 2 la  Open Latino 6-11 ani
  • Szokacs Emanuel –  Mathe Ioana – locul 2 la  Clasa E  – 12-15 ani
  • Găvruș Marian – Nemțu Daria – locul 6 la Clasă H 6-11 ani –
  • Todică Denis – Szekely Andreea locul 2 la Clasă H 12-15 ani.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.