LIVE FOTBAL. FC Zalău – Unirea Dej 3-1 (FINAL)

1 66

FC Zalau - Unirea Dej 3-0

Unirea Dej dispută azi în deplasare primul meci din faza play-out-ului seriei a V-a din Liga a III-a, meci transmis LIVE de Someșeanul.ro.

LIVE FC Zalău – Unirea Dej 3-1 (FINAL)

90+. Final de meci. FC Zalău câștigă primul meci din faza play-off-ului, scor final 3-1.

90. De la margine se arată 3 minute de prelungiri. Marinaș are șansa de a înscrie, șutul său trece pe lângă poartă.

87. Înlocuire și la Unirea. Iese Fărcaș, intră Miclea. Mihai Cherecheș este avertizat cu cartonaș galben.

85. O nouă schimbare la oaspeți. Părăsește terenul de joc Andrei Sulea, intră Radu Marian.

83. Coc vede și el cartonașul galben.

82. Dejenii forțează în ultimele 10 minute, fundașii zălăuani sunt la post și resping mingile uniriștilor.

78. GOL Unirea Dej. Găbruș a executat excelent o lovitură liberă, Portnoj a ezitat să iasă din poartă, iar Laurențiu Fărcaș a trimis mingea în plasă.

74. O nouă schimbare la gazde. Iese goalkeep-erul Man și intră Portnoj.

73. Găbruș ratează o șansă mare de a reduce din diferență. Șutul său de la 20 de metri este respins de Man.

68. Schimbare la Zalău. Intră Alexandru Pop Jr., iese Daniel Supuran.

60. Vlad Lung vede cartonașul galben în urma unui fault la un atac bun al Dejului.

55. Cosma șutează de la 50 de metri, dar mingea trece pe lângă poarta apărată de Blaga.

50. Blaj își încearcă norocul din afara careului, balonul trece puțin pe lângă poarta gazdelor.

47. Marinaș execută o lovitură liberă de la 35 de metri, dar mingea merge mult peste poartă.

46. A început repriza secundă. De la Unirea au ieșit Paul Bogdan, Flaviu Băieș și Eduard Kerekeș și au intrat pe teren Alexandru Silași, Nicolae Curstean și Florin Blaj.

45+. Pauză în meciul de la Zalău.

45. GOL FC Zalău. Sulea primește în drepta de la Molnar, pătrunde în careu și trage la colțul scurt pentru 3-0.

30. Dominare clară a gazdelor. Unirea nu pare că face față ofensivei continue a Zalăului.

27. GOL FC Zalău. Sulea centrează în forță în fața porții, mingea se lovește de Rus și intră în poarta dejenilor.

18. Unirea Dej beneficiază de o lovitură liberă. Sergiu Coc trage pe sub zidul gazdelor de la 20 de metri, însă portarul Zalăului reține.

10. GOL FC Zalău. Țiriac centrează în careu, după o lovitură de colț, mingea ajunge la Sulea, care trimite cu capul în poarta Unirii.

5. Gazdele au un început de meci mai bun și domină jocul la mijlocul terenului.

1. Începe meciul.

Loturile celor două formații:

FC Zalău: 29. Cristian Man, 8. Vlad Lung, 5. Cosmin Cosma (cpt.), 6. Mihai Gui, 15. Viorel Ionașcu, 21. Cristian Molnar, 10. Daniel Bogman, 17. Petrică Lăcătuș, 7. Gabriel Țiriac, 11. Andrei Sulea și 9. Adrian Marinaș. Rezerve: 12. Edgars Portnojs, 3. Radu Marian, 18. Paul Chiș, 20. Mihai Cherecheș, 2. Raul Silaghi, 19. Alexandru Pop și 16. Daniel Supuran. Antrenori: Călin Pop (principal) și Cristian Oros (secund).

Unirea Dej: 33. Lucian Blaga, 16. Sergiu Coc, 4. Alexandru Silași, 5. Corneliu Pop, 19. Dan Plaian, 10. Radu Gavruș (cpt.), 18. Florin Blaj, 8. Nicolae Curtean, 20. Eke Ianos, 17. Paul Bogdan și 11. Ciprian Pop. Rezerve: 22. George Sabo, 23. Laurențiu Fărcaș, 14. Dan Gherghel, 9. Flaviu Băieșu și 21. Kerekes Eduard. Antrenori: Eusebiu Șuvagău (principal) și Constantin Bădan (secund).

1. A spune

Unirea Dej : MJ 20 , 10 puncte , toate adunate cu jucatori locali….suntem mândri de voi ….. Hai Unirea , Hai Baieti