LIVE VOLEI Cupa României – CSVM Zalău – Unirea Dej 3-1 – FINAL

1 42

VOLEI Unirea Dej - CSM Bucuresti (2)

CS Unirea Dej are programat azi la Zalău, de la ora 19:30, meciul tur din cadrul sferturilor de finală ale Cupei României la volei masculin, în compania celor de la Volei Municipal.

Cele două formații s-au întâlnit în urmă cu doar două săptămâni în campionat, în cadrul etapei a XIX-a, Zalăul impunându-se atunci cu mare greu cu 3-2.

LIVE CSVM Zalău – Unirea Dej 3-1 (FINAL)

Set 4: 1-0, 5-0, 8-1, 10-4, 14-5, 14-9, 16-11, 19-13, 22-14, 22-17, 25-18

Set 3: 11-5, 13-5, 17-7, 22-10, 25-12

Set 2: 25-19

Set 1: 24-26

Arbitri întâlnirii sunt Mateizer A (A1) şi Cristea N (A2), în timp ce observator este Pustiu A.

Loturile celor două formații:

Volei Municipal Zalău: Adriano Lamb, Peter Nagy, Vlad Tebieş, Sebastian Krause, Mihai Gheorghiţă, Fabian Birău, Răzvan Mihalcea, Leonardo Dal Bosco, Marian Bala, Mihai Georgescu, Gabriel Cherbeleață şi Adrian Feher (libero). Antrenori: Aurel Vlaicu şi Bogdan Nicolae

Unirea Dej: 17. Marius Dascălu (cpt.), 11. Dan Rus, 4. Lucian Tofan, 2. Gojko Cuk, 5. Florin Filip, 7. Mihai Coasă, 9. Ioan Dinu, 6. Bogdan Rus – libero, 18. Horaţiu Gavriş (libero 2), 8. Igor Didorciuc, 16. Cristian Dincă şi 3. Traian Gemanariu. Antrenori: Victor Lazăr (principal) și Szilagyi Tibor (secund).

În cadrul sferturilor de finală ale Cupei României la volei masculin s-a disputat deja meciul tur dintre LPS Piatra Neamț și Știința Explorări Baia Mare, scor 1-3 (18-25, 19-25, 25-20, 18-25).

Tot azi se mai joacă partida dintre Dinamo București și SCMU Craiova 3-0 (25-19, 25-21, 25-18). Meciul Tomis Constanța – Arcada Galați a fost amânat.