Someșeanul.ro
Stiri de pe Valea Somesului

Miercuri s-a semnat înțelegerea de cooperare dintre Gherla și Ronneby (Suedia) – FOTO/VIDEO

1 411

În cadrul unei ceremoniei festive ce a avut loc în sala  Cinematografului din Gherla, s-a semnat înțelgerea de cooperare dintre municipiul Gherla și municipiul Ronneby din Suedia.

La festivitate au participat oficialitățile locale din Gherla precum și cele din municipiul Ronneby, conduși de primarul localității Roger Fredriksson. Alături de delegația suedez  a fost și președintele Consiliului Județean din Suedia.

Cu prilejul semnării înțelegerii de cooperare, a avut loc și un spectacol artistic susținut de interpreții casei de Cultură Gherla: Denisa Lote, Ioana Ispas și Mădălina Rusu.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1135360113193421.1073742243.467241263338646&type=3&uploaded=14


Descoperă mai multe la Someșeanul.ro

Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.

Primește notificări în timp real pe dispozitivul tău, abonează-te acum.

  1. Sorin spune

    Inca un eveniment de campanie ca sa fie acolo. Sa mai apara si primaru inainte de a zbura din functie.

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.