Un tânăr în vârstă de 27 de ani din Cluj și-a pierdut viața, în urma unui accident de motocicletă petrecut pe drumul național 1H, între localitățile sălăjene Ciocmani și Surduc.
Matyas Csaba, un motociclist de 27 de ani din Cluj-Napoca, se deplasa cu mare viteză pe șosea, iar într-o curbă la dreapta a pierdut controlul ghidonului, a intrat cu motocicleta pe contrasens și apoi în șanț, unde s-a izbit de o bornă hectometrică de pe marginea drumului, spun anchetatorii care au deschis un dosar de cercetare în acest caz.
Impactul violent i-a fost fatal tânărului din Cluj, care a suferit leziuni incompatibile cu viața și, în ciuda eforturilor personalului medical ajuns de urgență la locul accidentului, nu a mai putut fi salvat prin manevrele de resuscitare, desfășurate de medici peste o jumătate de oră.
Trupul neînsuflețit al acestuia a fost transportat la morgă pentru efectuarea necropsiei.
Descoperă mai multe la Someșeanul.ro
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
Dumnezeu sa-l ierte!