Someșeanul.ro
Stiri de pe Valea Somesului

Percheziții în Sălaj. Trei bărbați dețineau arme fără drept

0 1.458

Polițiștii Biroului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Sălaj au efectuat activități investigativ-operative și o percheziție domiciliară, în județul Sălaj, la locuințele a trei bărbați, cercetați pentru nerespectarea regimului armelor și munițiilor.

În urma activităților desfășurate, au fost identificate și ridicate, în vederea continuării cercetărilor, trei arme neletale de tir sportiv, supuse autorizării, deținute fără drept și 563 de bucăți de muniție aferentă.

În continuare, polițiștii Biroului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase efectuează cercetări, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de nerespectarea regimului armelor și al munițiilor, pentru stabilirea întregii activități infracționale a celor trei bărbați și luarea măsurilor legale care se impun.


Descoperă mai multe la Someșeanul.ro

Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.