Someșeanul.ro
Stiri de pe Valea Somesului

Pieton accidentat de un autovehicul în Sângeorz-Băi

0 1.169

Echipajul de prim ajutor SMURD de la Stația de Pompieri Sângeorz-Băi a intervenit, vineri seara, la un accident rutier ce a avut loc în localitate, în urma căruia, un pieton a fost accidentat de un autovehicul.

”Paramedicii sângeorzeni au preluat de la locul solicitării un bărbat în vârstă de aproximativ 41 de ani, prezenta un traumatism facial, fără pierdere de conștientă. În aceste momente este evacuat la CPU Năsăud pentru îngrijiri medicale”, au transmis reprezentanții ISU Bistrița-Năsăud.

La fața locului au intervenit și polițiștii, care au demarat cercetările în acest caz, urmând să stabilească circumstanțele producerii evenimentului rutier.


Descoperă mai multe la Someșeanul.ro

Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.

Primește notificări în timp real pe dispozitivul tău, abonează-te acum.

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.