Prima victorie pentru Gloria Bistrița în noul sezon în Liga a II-a

0 23

Gloria Bistrita-minerul motru

După remiza cu CSU Craiova din prima etapă, Gloria Bistrița a înregistrat prima victorie în acest sezon din Liga a II-a, învingând pe teren propriu pe Minerul Motru cu 2-0.

Golurile bistrițenilor au fost marcate de Bogdan Antonache și Dan Matei, ambele reușite fiind semnate de gazde după pauza meciului.

După o primă repriză în care Gloria și-a creat câteva ocazii importante de a deschide scorul, prima modificare a tabelei a venit în minutul 62. Golul lui Antonache a fost urmat opt minute mai târziu de golul semnat de Dan Matei, cu un șut spectaculos în diagonală.

Pentru Gloria Bistrița au evoluat: Albuț – Țîrca, Dan Matei, Hlinca, Polgar – Budăcan (Mariș 88), Mărginean, Stancu (Brumă 90), Chițu (Olimpiu Bucur 65) – Antonache, Curtuiuș.

În etapa următoare, Gloria va juca în deplasare cu Alro Slatina.