Someșeanul.ro
Stiri de pe Valea Somesului

Pro Nutrition Grand Prix 2015 și-a desemnat câștigătorii – FOTO/VIDEO

0 207

Grand Prix Pro Nutrition 2015, cel mai mare eveniment sportiv organizat în acest an la Dej, s-a încheiat duminică, la eveniment participând sportivi din țară și din străinătate.

Organizatorii, firma dejeană Pro Nutrition, s-au autodepășit în acest an și au pus la bătaie cele mai substanțiale premii din toate edițiile de până acum, premiile totale, în bani și produse, ajungând la aproximativ 2 miliarde de lei vechi. Pentru acestea s-au bătut în cadrul competiției 250 de sportivi, majoritatea din România, dar unii veniți și de peste hotare, din țări precum Ungaria, Polonia sau Bulgaria.

Dacă ziua de sâmbătă, prima a evenimentului, a fost dedicată concursului de culturism, pentru juniori și seniori, dar și concursurilor de bench press și skandenberg, a doua zi a competiției a adus pe scenă cei mai buni sportivi la concursul de culturism, categoriile Masters și Internațional, dar și cele mai frumoase fete în concursul de Bikini Fitness.

Premiile pentru marii câștigători au fost suplimentate de către reprezentantul Pro Nutrition în Quatar, care a acordat suplimentar din partea sa premii de mii de euro câștigătorilor.

La finalul evenimentului, Vasile Ghenea, sufletul și inima Pro Nutrition Dej a acordat un interviu în exclusivitate pentru Someșeanul.ro, în care a transmis dragoste și respect atât pentru sportivii și invitații participanți la a VII-a ediție Pro Nutrition Grand Prix, cât și pentru angajații săi, care merită toate felicitările pentru o organizare exemplară.

Tot în interviul pentru Someșeanul.ro, Vasile Ghenea a afirmat că acest concurs crește de la an la an, că la această ediție a suplimentat categoriile de concurs cu Skandenberg, Power lifting/Bench press și Masters, iar pentru ediția de anul viitor pregătește alte două-trei categorii suplimentare, care speră să fie o surpriză plăcută pentru participanți.

 

[table]

SKANDENBERG 70 kg.
1 Ionut-Gabriel Farcaş 70 kg
2 Ciprian Bendea 70 kg
3 Amir Hameed 70 kg
4 Robert-Attila Banyai 70 kg
5 Gabriel Popescu 70 kg
6 Madalin Sabau 70 kg
7 Mihai-Daniel Gliga 70 kg
8 Alexandru-Gabriel Hîngan 70 kg
9 Radu-Mihai Hîngan 70 kg
10 Mihai Frîncu 70 kg
11 Paul Mihalka 70 kg
12 Petolescu Petrica 70 kg
13 Tudor Vodă 70 kg
14 Alexandru Silasi 70 kg
15 Madalin Bran 70 kg
16 Niculescu Robert 70 kg
17 Badulescu Orlando-Madalin 70 kg
18 Pop Cristian 70kg
19 Adrian Timis 70 kg
20 Gheorghe-Flaviu Goia 70 kg
21 Oanea Alexandru 70 kg
22 Iulian Cinta 70 kg
SKANDENBERG 85 kg.
1 Gabriel Nicoara 85 kg
2 Thomas Dunca 85 kg
3 Razvan Moga 85 kg
4 Gabriel Ursachi 85 kg
5 Hadarean Horatiu-Andrei 85 kg
6 Adrian Sabau 85 kg
7 Artur Gyarmati 85 kg
8 Alexandru Ardeleanu 85 kg
9 Alexandru-Adrian Cristea 85 kg
10 Daniel Barbu 85 kg
11 Szekely Ervin 85 kg
12 Marius-Dorin Trif 85 kg
13 Plescan Teodor 85 kg
14 Razvan Ionutas 85 kg
15 Iuhasz-Frank Cristian 85 kg
SKANDENBERG 100 kg.
1 Raica Vasile-Gheorghe 100kg
2 Gheorghe Nistea 100 kg
3 Ionut Buhaianu 100 kg
4 Constantin Mihai 100 kg
5 Marius Hincianu 100 kg
6 Rica Vasile-Gheorghe 100 kg
7 Florian Lazar 100 kg
8 Petru Canda 100 kg
9 Foca Mihai 100 kg
10 Fekete Ferencz 100 kg
11 Bogdan Ghisa 100 kg
12 Andras Egyed 100 kg
13 Izabella Nagy 100 kg
SKANDENBERG +100 kg.
1 Iulian Dragomir peste 100kg
2 Muresan Daniel peste 100kg
3 Olimpiu Fat peste 100kg
4 Dani Velea peste 100kg

[/table]

[table]

BENCH-PRESS 75 kg.
1 Daniel Ovidiu Iacob 75 kg
2 Giurgiu Mihai 75 kg
3 Ioan-Razvan Dragomir 75 kg
4 Cristian Barbuceanu 75 kg
5 Andrei-Nicolae Teodor 75 kg
6 Amir Hameed 75 kg
7 Traian Marian 75 kg
8 Marius Deaconescu 75 kg
9 Gabriel Ursachi 75 kg
10 Adrian Timis 75 kg
11 Bogdan-Mihai Olariu 75 kg
12 Paul Mihalka 75 kg
13 Olteanu Costinel-Ionut 75 kg
14 Petolescu Petrica 75 kg
15 Gheorghe-Flaviu Goia 75 kg
16 Alexandru Ardeleanu 75 kg
17 Tudor Vodă 75 kg
18 Vasile Balanica 75 kg
19 Alexandru Silasi 75 kg
20 Alexandru-Marius Panek 75 kg
21 Madalin Bran 75 kg
22 Niculescu Robert 75 kg
23 Sinescu Marius 75 kg
24 Ene Daniel 75 kg
25 Ovidiu Rosca 75 kg
26 Gabriel Bouariu 75 kg
27 Pătru Alexandru 75 kg
28 Cristian Pitic 75 kg
29 Remus Pitic 75 kg
30 Munteanu Calin-Cristian 75 kg
31 Aurel Berbec 75 kg
BENCH-PRESS 85 kg.
1 Iulian Croitor 85 kg
2 Mihai-Vasile Salageanu 85 kg
3 Ionel Gheorghe 85 kg
4 Ioan-Danut Stefan 85 kg
5 Alexandru-Iulian Mares 85 kg
6 Daniel-Lucian Bogdanescu 85 kg
7 Valentin Hutopila 85 kg
8 Orban Lorand 85 kg
9 Olivian Gilea 85 kg
10 George Pachi 85 kg
11 Răzvan-Ştefan Iancu 85 kg
12 Plescan Teodor 85 kg
13 Florin Rus 85 kg
14 Adrian Rosca 85 kg
15 Zoltan Boldizsar 85 kg
16 Andrei Ciurla 85 kg
17 Dorin Zamant 85 kg
18 Alexandru Mares 85 kg
19 Jozsef Gabor 85 kg
BENCH-PRESS 95 kg.
1 Ionut Buhaianu 95 kg
2 George Pintilie 95 kg
3 George Pintilie 95 kg
4 Rica Vasile-Gheorghe 95 kg
5 Petru Canda 95 kg
6 Robert Todica 95 kg
7 Mihai Damoc 95 kg
8 Liviu-Alexandru Muntean 95 kg
BENCH-PRESS +95 kg.
1 Raica Vasile-Gheorghe peste 95kg
2 Iulian Dragomir peste 95kg
3 Daniel Nechita peste 95kg
4 Muresan Daniel peste 95kg
5 Daniel Negoiță peste 95kg
6 Daniel Bălăiță peste 95kg
7 Alexandru-Adrian Cristea peste 95kg
8 Foca Mihai peste 95kg
9 Nagy Hunor peste 95kg
10 Mircea-Alexandru Nicolescu peste 95kg
11 Csaba Kanabe peste 95kg

[/table]

[table]

NR NR Nume/Prenume G/H LOC
crt. conc.
CULTURISM JUNIORI 70 kg
1 1 Nicolas Balazsi 69,5 13
2 2 Flaviu-Ludovic Purgui 63,9 7
3 3 Alexandru-Mihai Neag 69 10
4 4 Petrica Petolescu 62,5 12
5 5 Antal Kajcza 65,5 2
6 6 Andrei-Eugen Tofan 67,5 5
7 7 Raul Szep 66,4 3
8 8 Csongor Ozsváth 68 4
9 9 Paul-Mihail Plesea 60,5 1
10 10 Denis Borcea 59,9 11
11 11 Norbert-Mark Ungur 62,8 9
12 12 Andrei-Catalin Voinea 60,2 8
13 13 Csaba-Geza Indre 67 14
14 19 Cristian Timis 67,8 6
CULTURISM JUNIORI 80 kg
1 14 Bogdan Stoica 71,6 1
2 15 Daniel Lucian Bogdanescu 72,2 7
3 16 Cosmin Antonescu 71,5 3
4 17 Szilárd Szántai 73,6 8
5 18 Vlad-Alexandru Mihalache 75,6 4
6 20 Florin-Ciprian Dutu 76,9 2
7 26 Matei Unciuleanu 77,5 5
8 28 Sebastian Berizoschi 71,8 6
CULTURISM JUNIORI 90 kg
1 21 Iulian-Valentin Dragomir 85,2 10
2 22 Sergiu-Valentin Mocanu 80,2 2
3 23 Sabin Mihalache 82,9 5
4 24 Valentin-Costin Antohi 81,5 7
5 25 Bogdan Cocuti 87,5 8
6 27 Paul Pitian 82,3 3
7 30 Florin Damsa 82,9 6
8 31 Dan-Stefan Balan 84,7 9
9 32 Norbert Kun 84,3 1
10 85 Sorin Gifei 90 4
CULTURISM JUNIORI +90 kg
1 29 Paul-Alfred Kühn 93,3 4
2 33 Robert Lupu 92,5 2
3 34 Catalin Muresan 94 3
4 35 Alexandru-Roberto Mihaita 104,8 1
OPEN CULTURISM JUNIORI
1 35 Alexandru-Roberto Mihaita 1
CULTURISM SENIORI 70 kg
1 36 Andrei-Florin Lucian 69 7
2 37 Octavian Rosu 60,5 10
3 38 Alexandru Cristian Ilie 69,5 9
4 39 Lucian Iolea 69,2 11
5 40 Cristian-Calin Caciula 66,5 12
6 41 Rayni Garzo 66,8 13
7 42 Adrian Radoi 62,5 2
8 43 Doru Dragoi 68,5 14
9 44 Tamas Istvan Szekely 65,6 8
10 45 Bogdan Ioan Farcas 63,4 6
11 46 Adrian Daniliuc 67,4 15
12 47 Claudiu-Ioan Lazar 63,8 16
13 48 Catalin Dicu 68,3 17
14 49 Ionut Caracuda 68,8 5
15 50 Gabriel Lazar Barbos 69,4 1
16 53 Sebastian-Raoul Vasut 70 3
17 62 Ovidiu Cozma 67 4
18 70 Răzvan-Dan Urdă 64 18
19 72 Bogdan Carp 66,5 19
CULTURISM SENIORI 80 kg
1 51 Ciprian Alexandru Popa 78,6 11
2 52 Claudiu Faragau 77,3 12
3 54 George-Stefan Scarlat 75,5 13
4 55 Cristian Barbuceanu 76 14
5 56 Andrei Rauti 74,3 8
6 57 Ionica Moldovan 73,5 1
7 58 Constantin Cercel 74,4 9
8 59 Cristian-Andrei Lincar 78,3 2
9 60 Jozif Asztalos 75,5 10
10 61 Robert Morosan 80 15
11 63 Andrei Nilgesz 75 4
12 64 Artur Gyarmati 77,3 16
13 65 Ionut Mocanu 76,7 17
14 66 Alexandru Florut 78 18
15 67 Nicolae-Emil Dulgheru 78,8 7
16 68 Ionut-Adrian Marasoiu 77,5 3
17 69 Gabriel Feher 77,4 5
18 71 Costel Torcea 77 6
CULTURISM SENIORI 90 kg
1 73 Derek Ebbers 81,5 7
2 74 Cristian Carjaliu 82,4 8
3 75 Andrei Burcea 88,6 11
4 76 Bogdan-Alexandru Motoc 82,2 9
5 77 Radu-Dan Caluser 83,5 12
6 78 Vlad-Alfred Chiriac 84,7 1
7 79 Cristian Stefan 79,6 5
8 80 Bogdan Matesan 85,8 2
9 81 Silviu-Ioan Sand 84,5 13
10 82 Octaviu Chereches 80,1 14
11 83 Marius Dragomir 82,2 3
12 84 Remus-Alexandru  Axente 83 15
13 88 Ovidiu Vujaica 88 6
14 96 Sergiu Ilie Sabau 87,8 4
15 97 Stefan Popa 85 10
16 98 Petrea-Beniamin Lacatusu 86,5 16
CULTURISM SENIORI 100 kg
1 86 Nicolae-Cristian Grad 97,5 2
2 87 Emilian Stirbu 94,4 7
3 89 Cosmin Bobis 93,7 4
4 90 Marcel-Gabriel Macovei 92,4 1
5 91 Virgil Andrei 90,9 3
6 92 Ioan Rades 92,5 5
7 93 Ovidiu Stiniguta 95 6
CULTURISM SENIORI +100 kg
1 35 Alexandru-Roberto Mihaita 104,8 1
2 94 Marius-Eduard Antohe 101,5 2
3 95 Costica Caileanu 103,6 3
OPEN CULTURISM SENIORI
1 90 Marcel-Gabriel Macovei 92,4 1

[/table]

[table]

NR NR NUME/PRENUME LOC
CRIT CONC
CULTURISM MASTERS 80 kg
1 57 Ionica Moldovan 1
2 60 Jozif Asztalos 5
3 133 Ovidiu Cozma 3
4 137 Domokos Balogh 7
5 139 Jozsef Gabor 8
6 141 Decebal Olteanu 4
7 148 Tiberiu Horvath 6
8 157 Sebastian-Raoul Vasut 2
CULTURISM MASTERS +80 kg
1 73 Derek Ebbers 1
2 93 Ovidiu Stiniguta 4
3 142 Nagy Sandor 5
4 143 Varga Zoltan 6
5 150 Ioan Rades 2
6 153 Costica Caileanu 3
OPEN CULTURISM MASTERS
1 57 Ionica Moldovan 1
CULTURISM 70 kg
1 45 Bogdan Ioan Farcas 3
2 50 Gabriel Lazar Barbos 1
3 130 Adrian Radoi 2
4 131 Magos Istvan 5
5 133 Ovidiu Cozma 4
CULTURISM 80 kg
1 57 Ionica Moldovan 1
2 134 Cristian-Andrei Lincar 2
3 136 Ionut-Adrian Marasoiu 3
4 138 Cristian Stefan 7
5 154 Andrei Nilgyez 4
6 157 Sebastian-Raoul Vasut 5
7 160 Deak Istvan 6
BIKINI FITNESS 160 cm.
1 101 Alisa-Rodica David 10
2 102 Elena-Sorina Tutila 9
3 109 Iulia Ciornii 7
4 111 Kinga Gyorgy 3
5 113 Andreea-Maria Ungureanu 8
6 114 Alexandra Prutianu 1
7 115 Vascu Paula Alexandra 2
8 116 Ambra Dumitru 4
9 117 Capatina Liliana Marcela
10 120 Alexandra Sonea 5
11 121 Alina-Maricela Stanciu 6
12 135 Cristina-Elena Garaliu
BIKINI FITNESS 166 cm
1 100 Andreea-Aretina Cucu 9
2 103 Ipacs Katalin 11
3 104 Nemeth Izabella Erika 6
4 107 Roxana-Cristina Cososchi 3
5 110 Gordienco Alevtina 12
6 118 Farcas Elena Adasena 1
7 119 Burta Antonia 2
8 123 Ana-Maria Cornea 5
9 126 Larisa- Antonet Cucu 13
10 128 Oana-Maria Mayer 10
11 129 Elena Morosan 7
12 132 Rusu Iulia 4
13 156 Lengyel Vivien 8
BIKINI FITNESS +166 cm.
1 105 Fekete Szerena 7
2 106 Kevehazy Klementina 5
3 108 Katalin Molnar 4
4 112 Erzsebet Herczog 8
5 122 Ioana-Estrelita Sulea 6
6 124 Tetiana Rud 3
7 125 Alina Niculae 2
8 127 Diana Pivniceru 1
OPEN BIKINI FITNESS
1 114 Alexandra Prutianu 1
CULTURISM 90 kg
1 78 Vlad-Alfred Chiriac 4
2 140 Marius Dragomir 6
3 144 Major Zsolt 1
4 145 Tcaciuc Mihai Cristi 3
5 146 Kohari Richard 2
6 147 Bogdan Matesan 5
CULTURISM 100 kg
1 89 Cosmin Bobis 6
2 90 Marcel-Gabriel Macovei 1
3 91 Virgil Andrei 5
4 93 Ovidiu Stiniguta 8
5 149 Foldvari Attila 3
6 150 Ioan Rades 7
7 152 Nicolae-Cristian Grad 4
8 159 Valeri Enchev 2
CULTURISM +100 KG
1 151 Alexandru-Roberto Mihaita 2
2 153 Costica Caileanu 4
3 155 Monar Peter 1
4 158 Marius-Eduard Antohe 3
OPEN CULTURISM INTERNATIONAL
1 57 Ionica Moldovan 4
2 90 Marcel-Gabriel Macovei 2
3 144 Major Zsolt 3
4 155 Monar Peter 1

[/table]

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.